משפחת שליט הבטיחה להסלים את המאבק למען שחרור בנה, והערב מגיעה הדוגמה הראשונה בדמות הפרעה דרמטית לטקס הדלקת המשואות הממלכתי בהר הרצל.

המאבטחים מפנים את יואל שליט מהבמה
המאבטחים מפנים את יואל שליט מהבמה | צילום: חדשות 2

במחאה מתוכננת היטב במהלך הדלקת המשואות החגיגית, התפרץ אחיו של גלעד שליט, יואל, אל הבמה יחד עם חברתו יערה וינקלר ומספר פעילים נוספים מהמטה לשחרור שליט, הניפו שלטים בהם נכתב בין היתר "אבא שלי אח שכול, אני לא רוצה להיות גם" ו-"ביבי העם החליט: ערבות הדדית זה להחזיר את גלעד שליט", ובמקביל קראו יחד בקריאות קצובות: "גלעד עדיין חי".

מה דעתכם על המעשה של יואל שליט? הצביעו בסקר בחדשות 2 בפייסבוק 

רבים בקהל הצטרפו לקריאות "גלעד עדיין חי" ומחאו כפיים, ובמהרה התפתח עימות גופני בין המאבטחים אנשי המשטרה הצבאית לבין יואל וחבריו, שהסתיים בפינויים של פעילי המטה מהבמה בטקס.

יואל שליט, אמש
יואל ויערה עם השלטים על הבמה | צילום: יואב דודקביץ'


"אי אפשר שהטקסים האלה יהיו רק מילים"

"אנחנו שמחים שעשינו את זה, נמשיך במאבק עד שגלעד יחזור הביתה", אמר יואל שליט לאחר ההתפרצות לחדשות 2. "אי אפשר שהטקסים האלה יהיו רק מילים על ערבות הדדית, צריך גם מעשים, הגיע הזמן להעלות מדרגה במאבק".

דקות לפני כן הקדיש יו"ר הכנסת ראובן ריבלין את המשואה שהדליק לנעדרי ושבויי צה"ל. "אני מדליק משואה זו לכבוד החייל גלעד שליט ולכבוד נעדרי צה"ל רון ארד, זכריה באומל, יהודה כץ, צבי פלדמן, גיא חבר ומג'די חלבי, אשר יצאו בשליחותנו וטרם שבו ממשימתם", אמר יו"ר הכנסת. מוקדם יותר הערב אמר נועם שליט, אביו של גלעד, כי "אנחנו לא חוגגים את יום העצמאות. אנחנו במאהל ביום העצמאות כדי למנוע יום זיכרון נוסף".