אין תמונה
שמיר ונתניהו. התנגחות נוספת

מספר 4 ברשימת הליכוד ביתנו, חבר הכנסת יאיר שמיר, יצא היום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שאמר אתמול שהוא דבק בנאום בר אילן ורעיון שתי המדינות. "נאום בר אילן של נתניהו מעולם לא קיבל הכרה במפלגתו וגם לא את אישור הממשלה. רעיון שתי המדינות לשני עמים בלתי אפשרי ולא ניתן ליישום. אני שמיר- ואת זה איני יכול לשנות", הבהיר מי שאמור לכהן כשר בממשלת נתניהו במהלך נאום שנשא בוועידת הנשיאים ה-39 במלון ענבל בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הוא אמר כי בניגוד לעמדה של העומד בראש רשימתו, הוא מאמין כי רעיון שתי המדינות לשני העמים הוא בלתי אפשרי ליישום. "סדר העדיפויות של ישראל צריך להשתנות. יותר מדי זמן השקענו בסוגיה הפלסטינית והתעלמנו מנושאים פנימיים וחברתיים שנותרו ללא פתרון", הבהיר חבר הכנסת הטרי.

"אני עדיין מאמין בנאום שנאמתי באוניברסיטת בר אילן אודות שתי מדינות לשני עמים", אמר אמש נתניהו, שמתכונן לביקורו הצפוי של אובמה. "צריך להגיע למשא ומתן בלי תנאים מקדימים".

עוד התייחס ח"כ שמיר לפרסומים לפיהם רה"מ נתניהו מתכוון לבצע שורה של מחוות לפלסטינים, נוכח ביקורו הצפוי של הנשיא אובמה. "אני לא חושב שהקפאת בנייה תתרום משהו, ולראייה - ההקפאות הקודמות שלא הובילו לכלום. "עשית פעם את הדבר הזה, תחזור על הטעות עוד פעם?", תהה שמיר והוסיף: "למה בכלל צריך לשלם משהו כדי שמישהו יבוא ויישב איתך?".

לפני כחודש, ועוד טרם הבחירות, התבטא שמיר נגד ראש הממשלה ואמר בכנס שנערך באור יהודה כי הוא "מזגזג כדי למצוא חן בעיני הבוחרים שלו". גם אז, הוא ציין כי "פתרון שתי המדינות לא נמצא במצע הליכוד. הוא נשא את נאום בר-אילן מבלי שהדברים אושרו במוסדות הליכוד או בממשלה באותה התקופה". לאחר מכן הוא התנצל ואמר כי נתניהו "אדם מבריק"