השר נפתלי בנט החליט לציין בצורה יוצאת דופן את יום ירושלים, ולהזמין בעמוד הפייסבוק שלו רבים מעוקביו לסיור בעקבות הצנחנים, בצעדה שתחל מגבעת התחמושת ועד אזור גיא בן הינום. גולשים רבים נענו להזמנתו של "האח" בנט, ואט אט החלו להתקבץ במקום המפגש אלפים, מספר שאפילו השר לא ציפה לו. ההמונים מיהרו להתכבד בבורקסים, רוגעלך ומוטיבציה רבה לקראת הצעדה, כשברקע פסקול משירי העיר של יהורם גאון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השר בנט, שנראה משועשע מהסיטואציה, הפך לאטרקציה מרכזית עבור הצועדים. הוא חילק "סלפי" לכל דורש, מה שהפך לחגיגת צילומים - פחות של הנוף ההררי ויותר של שר הכלכלה. במהלך הצעידה סיפק בנט הסברים לאנשים סביבו, ואף החל בשירה אליה הצטרפו הצועדים.

בחולצה פולו לבנה, קצת מיוזע אבל בעיקר מתרגש פנה שר הכלכלה לצועדים באמצעות המגאפון שהחזיק בידיו: "לאט לאט אנחנו באיזי, לא צריכים ללכת יותר מהר ממה שהצנחנים הלכו". בהתייחסות לכמות האנשים המפתיעה אמר בנט לחדשות 2 Online: "זה דבר מדהים, זה עם ישראל. הודיעו לי שיש פה יותר מ-3,000 צועדים, כשהיו אמורים להיות 100-200, לפי דעתי יש פה פוטנציאל למסורת שנתית".

אין תמונה
אלפים בסיור הלילי

תאיר ממו ונגה כהן, תלמידות מכינה בבית וגן בירושלים, שמעו על הסיור ולא חשבו פעמיים לפני שהצטרפו אליו. "אנחנו מחכימות, יש כאן הרבה עוצמות", סיפרו השתיים. גם משפחת וייצמן שעשתה את הדרך הארוכה לירושלים מנהריה לא הצטערה על הבילוי הלילי והחריג עם השר. "הגענו כדי להתחבר להיסטוריה, אנחנו עושים את זה עם 'האח הגדול', נפתלי", סיפרו בני המשפחה.

הסיור עבר גם בשכונת שייח' ג'ראח, כיכר צה"ל ושער יפו, אך הצועדים לא נתקלו כמעט בתושביה הערבים של העיר. תזכורת קלה למרקם העדין והנפיץ של העיר ניתן להמונים כשהוחלט שהמסלול לא יעבור דרך השוק בדרך לשער שכם, אלא הופנה לציר מרכזי וקל יותר לאבטחה.

שר ומדריך טיולים (צילום: שי גל)
שר ומדריך | צילום: שי גל

לאחר שעות ארוכות של צעידה הסתיים הסיור ברחבי העיר בשירה בציבור, שאליה מצטרף השר בנט בניגון על גיטרה. לא ברור אם הסיור אכן יהפוך למסורת כפי שהבטיח השר, אך נראה שהצועדים הרבים כבר החליטו: "זה מאוד יוצא דופן שהשר מעניק סיור כאילו היה מדריך של"ח, החווייה מדהימה", סיכמו.