"עסקנים התערבו בבחירות לרבנות". הרב דוד (צילום: AP)
מאשים - וקורא לשיתוף פעולה. הרב סתיו | צילום: AP

המועמד שהפסיד את תפקיד הרב הראשי מאשים: הרב דוד סתיו, שהתמודד אתמול לתפקיד הרב הראשי האשכנזי והפסיד לרב דוד לאו, רומז הבוקר כי מפלגת ש"ס ומשפחת הרב עובדיה יוסף קידמו אינטרסים אישיים והשפיעו על התוצאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"האכזבה הגדולה מהתוצאות היא של עם ישראל ומדינת ישראל", אמר הרב סתיו בריאיון לתוכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל. "ברמה האישית אני מרגיש טוב מאוד, אבל מה שקרה אתמול קשור לשורה של עסקנים, שאין לה קשר לעם ישראל והצליח לגבור על הרוח של עם ישראל".

הרב סתיו לא נקב בשמו המפורש של הרב עובדיה, אך רמז שמנהיגה הרוחני של ש"ס וגורמים במפלגה עשו כל שיכלו כדי לקדם את המועמדים החרדים, שגם ניצחו בסופו של דבר - הרב דוד לאו והרב יצחק יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף - וכי מטרתם הראשית הייתה קידום אינטרסים.

הרב הראשי יצחק יוסף (צילום: חדשות 2)
הרב הנבחר יצחק יוסף | צילום: חדשות 2

"נמשיך לנסות ולהשפיע בכל דרך"

"אנשים ששיכים למשפחה מסוימת ומפלגה מסוימת שעניינם היה להנציח אינטרסים כלכליים ואחרים פעלו אתמול בבחירות. אנחנו בציונות הדתית באנו למען עם ישראל, להגברת הזהות היהודית של עם ישראל - וללא קשר למשפחה מסוימת", האשים סתיו.

עם זאת, קרא הרב המפסיד לשיתוף פעולה ואיחל הצלחה למועמדים שנבחרו: "אנחנו מאחלים הצלחה לרב לאו ולרב יוסף שיעשו הכל כדי לרומם ולפאר את קרנה של הרבנות. מי שחושב שבחירתם של איש זה או אחר קשורה דווקא אליהם למרות מעלותיהם הרבות, מבין שזה לא העניין. לא ראינו בהתמודדות משהו אישי, אלא משהו שנועד להקל את הביורוקרטיה בתוך המערכת. נמשיך לנסות ולהשפיע בכל דרך שרק נוכל ונושיט יד מחבקת לרבנות הראשית".