הבחירות המוניציפאליות ייערכו ביום שלישי הקרוב בכל רחבי הארץ. תשומת לב מיוחדת תמקד העיר שדרות, שם מתחרים מספר מועמדים שירצו לרשת את כיסאו של ראש העיר היוצא, אלי מויאל.

שלושה מועמדים מרכזיים בהתמודדות על ראשות העיר נפגשו כאן בחדשות 2 באינטרנט, לעימות בחירות ראשון ברשת האינטרנט בעזרת תוכנת ה- OOVOO. אחלמה פרץ, דוד בוסקילה וששון שרה ענו על סדרה של שאלות במשך כארבעים דקות, דקה אחת לתשובה לכל מועמד.

העיר שדרות השוכנת כקילומטר מרצועת עזה, מיקדה את תשומת הלב הציבורית מאז תחילתה של אינתיפאדת אל-אקצה, אז החלו להתפוצץ בעיר רקטות קסאם שנורו מרצועת עזה, רבות בהן גרמו להרוגים ונזק לרכוש. עד לחודשים האחרונים, עם דעיכתה של האינתיפאדה וחזרה למסלול של שגרה יחסי, לא שב השקט אל שדרות, והיא המשיכה לסבול מהפגזות של רקטות במשך שנים.

במהלך החודשים האחרונים חזר השקט אל העיר ונתן לתושבים לחזור, במידה מסוימת, לשפיות. כעת, מספר ימים בלבד לפני בחירת ראש עיר חדש לעיר, חזר האיום להיות ממשי ולאזור נורו עשרות רקטות בימים האחרונים. על רקע אירועים אלו, מתמודדים המועמדים על ליבם ועל פתקיהם של תושבי שדרות. במערכת הבחירות הזאת, מעבר למצב הביטחוני שלא ניתן להתעלם ממנו, צפות ועולות רבות מן הבעיות של העיר שנדחקו בשנים האחרונות כמו חינוך, כלכלה ועוד.

המועמדים בבחירות כבר נמצאים בישורת האחרונה לפני יום שלישי הגדול. אחלמה פרץ הייתה פעילה בולטת במערכת הבחירות של בעלה לראשות המועצה ב-84'. המאמץ השתלם ובין 1984 ועד 1989, עמיר פרץ היה ראש המועצה. בשנים האחרונות משמשת אחלמה כסגנית מנהלת המכינות במכללה האקדמית ספיר הסמוכה לעיר.

אלון דוידי, שלא השתתף בעימות, משתייך לגרעין התורני 'אפיקים בנגב', שהוקם בשדרות באמצע שנות התשעים. דוידי הקים לפני כשנתיים את המטה לביטחון שדרות והחל לארגן את פעילות המחאה התקשורתיות של תושבי שדרות ועוטף עזה.

המועמד השלישי הוא דוד בוסקילה. בוסקילה, בן שדרות, כבר כיהן בתפקיד מ-89' ועד 98', אז הפסיד בבחירות לראש העיר הנוכחי, אלי מויאל.