שלושה שבועות אחרי שוועדת האתיקה של הכנסת הרחיקה אותו מהמליאה בעקבות הנאום שנשא נגד ח"כ אנסטסיה מיכאלי ואסרה את השתתפותו בדיוני ועדות הכנסת, חבר הכנסת אחמד טיבי שוב נענש: הפעם נאסר עליו לשאת נאומים בני דקה במליאה. דוברו של השר כינה את ההחלטה: "אתיקה צפון קוריאנית".

שבוע לאחר "תקרית המים" של אנסטסיה מיכאלי ונאום ה"כוס אמוק" המפורסם שבעטייו הורחק מהמליאה, נשא טיבי נאום בן דקה במליא, שבשיאו הורה סגן יו"ר הכנסת, ח"כ יצחק וקנין מש"ס, להוציא אותו מהאולם. טיבי אמר: "הכנסת הזאת לא מוסיפה לי כבוד. אני מוסיף לה כבוד". וקנין השיב לו: "אתה לא מוסיף כבוד לאף אחד".

טיבי הגיב בזעם ודרש מווקנין שלא להפריע לו להמשיך לשאת את דבריו. "אפסיק אותך מתי שאני רוצה", הטיח בו וקנין - והוסיף: "אין לך זכות להטיף פה מוסר. דבריך הם בושה לכנסת, תסגרו לו את המיקרופונים". טיבי לא חשב פעמיים והשיב לו: "אני בז לך ובז לכנסת הזאת" - וצירף גם תרגום לערבית.

"ועדת האתיקה הפכה לטריבונל ימני"

"ברור לכל כי מדובר ברדיפה אישית", מסר טיבי לחדשות 2 באינטרנט. "ועדת האתיקה הפכה לטריבונל ימני. האירוע המדובר היה אמור להביא להרחקתו דווקא של ח"כ וקנין, יו"ר ועדת האתיקה, שניהל את הישיבה, השתלח בי ומנע ממני לדבר".

"אין ספק שמדובר בפגיעה בוטה בחופש הדיבור של חבר כנסת בתוך המליאה, ויש כאן חציית קו אדום על ידי ועדה, שמי שעומד בראשה היום", אמר הדובר. "אריה אלדד כינה את ח"כ טיבי 'אויב' ואנחנו  תוהים אם זה האיש וזה הגוף שישפוט בהגינות את ח"כ טיבי וח"כים ערבים אחרים? ח"כ טיבי ימשיך להשמיע את נאומיו הנוקבים ללא מורא וללא היסוס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק