דנינו, ארכיון (צילום: אור מני, פייסבוק משטרה)
דנינו נשאר. ארכיון | צילום: אור מני, פייסבוק משטרה

בזמן שפרשת הרב והניצב ממשיכה להסעיר את המשטרה, אישרה היום (א') הממשלה את הארכת כהונתו של המפכ"ל רב ניצב יוחנן דנינו בשנה נוספת. גם נציב שירות בתי הסוהר אהרון פרנקו יישאר שנה נוספת בתפקידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש שיפור משמעותי בתפקוד משטרת ישראל, במיוחד בטיפול בפשיעה ובמאבק בתאונות הדרכים", הסביר ראש הממשלה בנימין נתניהו את ההחלטה. "דבר זה נעשה בניצוחו של המפכ"ל יוחנן דנינו, ולכן קיבלתי את המלצתו של השר לביטחון פנים להאריך את הכהונה".

גם להארכת כהונתו של נציב שב"ס התייחס נתניהו ושיבח אותו על עבודתו: "רב גונדר פרנקו עושה עבודה חשובה בכלל ובפרט לאחרונה, בטיפול בנושא המסתננים".

עוד שנה לנציב שב"ס. ארכיון (צילום: חדשות 2)
עוד שנה לנציב שב"ס. ארכיון | צילום: חדשות 2

השר אהרונוביץ', שהחליט להאריך את כהונת המפכ"ל לפני כעשרה ימים, אימץ בין השאר במכלול השיקולים שלו את מניעי ההחלטה שהובילה את שר הביטחון וראש הממשלה להאריך בזמנו בשנה נוספת את כהונת הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ. בעקבות החלטתו של השר לביטחון הפנים, לא צפויים שינויים בצמרת המשטרה.

דנינו שימש בעברו כמפקד המחוז הדרומי במשטרה. במאי 2011 נכנס לתפקידו כמפכ"ל ועם כניסתו לתפקיד גיבש תוכנית פעולה למשטרה תחת הכותרת: "שנת המפנה" ושם לו למטרה לחזק את הביטחון האישי של התושבים ולהעלות את אמון הציבור במשטרה.

לאחר אישור הארכת כהונתו, הוא צפוי למלא קדנציה של 4 שנים בתפקיד במקום 3 שנים בלבד ויכהן בתפקידו עד מאי 2015.