חגיגות יום ההולדת לבנימין נתניהו נמשכו היום, גם בישיבת סיעת הליכוד-ביתנו: ראש הממשלה זכה לעוגות ולשלל ברכות מהשרים ומחברי הכנסת, והגיב בחיוך: "אמרתם לי עד 120 - על שנים אפשר להתווכח, אבל עד 120 מנדטים אני מוכן לקבל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש הממשלה, החוגג את יום הולדתו ה-64, הודה לחבריו על הברכות וציין: "אני אפילו מתרגש, ומבטיח לנגוס קצת מהעוגה". ברקע התנגן דווקא השיר "היום יום הולדת לאיתמר", תוך כדי שהשרים וחברי הכנסת זממו בעיקר על אכילת העוגה לאחר שהעיתונאים יילכו. שר החוץ לשעבר, אביגדור ליברמן, לא חיכה עד צאת העיתונאים מישיבת הסיעה, ו"איגף" את העוגה מימין.

"ההבדל הגדול בין להיות ילד לבין להיות אדם מבוגר זו היכולת להפריד את העיקר מהטפל", אמר נתניהו. "הטפל תופס את עיקר חיינו, והעיקר צריך להיות לנגד עינינו. אנחנו, חברי הסיעה המשותפת הזו, מובילים את המדינה אל מול העיקר. יש לנו מטלות שאין לשום הנהגה אחרת בשום מדינה אחרת, ועד לרגע זה אנחנו עומדים במטלות הללו. אני רוצה להודות לכם על שיתוף הפעולה, גם בטפל אבל בעיקר בעיקר, ונמשיך יחד לעשות זאת".

צפו: חוגגים לנתניהו בישיבת הסיעה
חוגג. נתניהו | צילום: ערוץ הכנסת

אתמול חגג נתניהו עם משפחתו בלשכה

אתמול (א') ציינו בלשכת ראש הממשלה בירושלים את יום הולדתו ה-64 של ראש הממשלה. באירוע השתתפו רעייתו של ראש הממשלה שרה, בנם יאיר, שרים, חברי כנסת ועובדי הלשכה. "לדעתי אין חכמה גדולה מחכמת חיים, שהיא גם חכמת המעשה ולא רק התיאוריה", בירך שר הביטחון משה (בוגי) יעלון את ראש הממשלה. "לכן, ככל שנוספות שנים לגילך, שבכל אחת מהן התנסויות רבות וניסיון המתורגם לחכמת חיים, כך יש סיבה לחגוג את ימי הולדתך".

יעלון הוסיף כי בחירתו בפעם השלישית של נתניהו לראשות הממשלה מוכיחה כי העם מאמין בדרכו. "אני מאחל לכולנו שנזכה ונמשיך ליהנות מניסיונך העצום, ושתמשיך להוביל את מדינת ישראל בידיים יציבות על ההגה, באחריות ובשיקול דעת בים הסוער שסביבנו לחוף מבטחים. מזל טוב", בירך.

"אני נזכר איך נפגשנו לראשונה לפני 27 שנה, היית בן 37", נזכר חבר הכנסת צחי הנגבי (הליכוד). "מעבר לפיזיולוגיה, אני חייב לומר שאני לא רואה שינוי במאפיינים שהרשימו אותי אז בחדר שלך באו"ם - אותה תחושה של שליחות וראייה היסטורית, עם אנרגיה מנהיגותית וההבנה שבסופו של דבר העם הזה יקום וייפול על היכולת שלו לשרוד בכוחות עצמו".

משפחת נתניהו בלשכה, אתמול
משפחת נתניהו בלשכה, אתמול | צילום: לע"מ