יובל צלנר. כמה זמן יהיה בכנסת?
יובל צלנר | צילום: צילום: ניב קלדרון

ועדת האתיקה של הכנסת החליטה היום להרשיע את חבר-הכנסת יובל צלנר (קדימה) בעבירה של התנהגות שאינה הולמת. זאת בעקבות תחקיר חדשות 2, ששודר בחודש שעבר ובו נחשף כי צלנר משתמש בעוזרת הפרלמנטרית שלו, עופרית ויינברגר, לשם שיווק ומכירת בית שרכש מהרחבה הקהילתית בקיבוץ גבת שבעמק יזרעאל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחקיר תועד צלנר, כשהוא מפנה את הרוכשים היישר אל העוזרת הפרלמנטרית שלו, בטענה שהיא גרה באזור ו"תוכל לסייע" לרוכשים הפוטנציאליים. יחד עם זאת, טרח צלנר להסתיר את תפקידו כחבר כנסת ואת תפקידה של ויינברגר כעוזרת הפרלמנטרית שלו, שאמורה לסייע לו אך ורק בעניינים הקשורים בתפקידו.

_OBJ

בעקבות התחקיר, הגישה התנועה לאיכות השלטון קובלנה נגד צלנר, שטען בוועדה כי הופל בפח על ידי תחקיר ערוץ . טענה זו לא התקבלה, והיום קבעה הוועדה כי "הסתייעות בעוזרת פרלמנטרית לצורך הצגת דירת מגורים בפני רוכש פוטנציאלי אינה דבר שקשור כלל למילוי תפקידו של חבר כנסת ועומדת בסתירה להחלטת הכנסת.

עוד נכתב, כי "הוועדה סבורה כי במקרה זה הפר חבר הכנסת צלנר את סעיף 2 מכללי האתיקה הקובע כי חבר כנסת ישמור על כבוד המשכן וכבוד חבריה, וינהג בדרך ההולמת את מעמדו ואת חובתו כנבחר ציבור ויימנע משימוש בלתי ראוי בחסינויותיו כחבר כנסת".