נועה רוטמן, נכדתו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין, סירבה לצפות בתמונות של חגי עמיר, אחיו של רוצח ראש הממשלה, יוצא משערי הכלא לפני חודש וחצי.

"כולנו מכירים את המשחק החוקי היבש", היא אומרת. "כן, הוא שילם את חובו לחברה והגיע הזמן לשחרר אותו מהכלא. אבל מה בין החוק ובין הצדק במקרה הזה?". גם לרוטמן רצו בראש תמונות דמיוניות של אסיר אחר משתחרר מהכלא, ועל הסיוט הזה שלה היא כתבה בעונה השנייה של סדרת הדרמה "ילדי ראש הממשלה".

"אנחנו לא רומזים לראש ממשלה ספציפי, אבל כן אני...אני לא תמימה", לדבריה. "ואני גם לא במקרה מתעסקת בעולם שאני מכירה, ואז אתה מבין שאתה פוגש את המציאות, והיא לפעמים הרבה יותר קיצונית והרבה יותר משוגעת, נגיד בעדינות, ממה שיכולת להעלות על דעתך".  

חגי עמיר, ארכיון (צילום: רויטרס)
חגי עמיר ביום השחרור מהכלא | צילום: רויטרס

לאורך כל השיחה איתה מדגישה רוטמן שכתבה את התסריט לא רק כנכדה של רבין - אלא כאזרחית במדינה בה רצחו ראש ממשלה ממניעים אידיאולוגיים. "ואם יש היום חמשת אלפים וכמה איש שמוכנים בשמם ובפרצופם להזדהות בקבוצה בפייסבוק שקוראת לשחרורו של יגאל עמיר מהכלא - אז זה לא בראש שלי, זה לא מפלצת שאני המצאתי, זה לא דמיון. זה יקרה, זה יקרה בזמן שאנחנו חיים", היא בטוחה.

"מקווה שהפעם נדע לעצור בזמן"

רוטמן לא הייתה הראשונה לחזות את התסריט שמבחינת ישראלים רבים הוא תסריט בלהות. צחוק הגורל רצה ורמי הויברגר, שבסדרה מגלם את ראש הממשלה, מילא אז את תפקידו של הרוצח יגאל עמיר. ליוצרי הסדרה שתעלה בקרוב בכבלים היה ברור שיהיו חייבים להתייחס למערכון ההוא של "החמישייה", ששודר בדיוק שנה אחרי הרצח. אז הוא נחשב לתחזית הזויה, אבל אולי לא לגמרי בלתי אפשרית.

"יום אחד, עוד עשרים שנה, אני אקבל חנינה. אתם יודעים את זה", אמר אז הויברגר-עמיר כשחיוך עקום על פניו. "יגידו 'הייתה בארץ תקופה קשה, העם היה מפולג', כל מיני דברים".

"אני מקווה שהפעם נדע לעצור בזמן", אומרת רוטמן. "ואני לפחות, עוד פעם, מהמקום שלי כאזרחית, לא כנכדה של רבין, מנסה לעשות דברים שאני יודעת לעשות כדי שתהיה יותר מודעות לזה".

נועה בהלווית רבין. "אני לא תמימה" (צילום: חדשות 2)
נועה בהלווית רבין. "אני לא תמימה" | צילום: חדשות 2

חלק גדול מהזמן שלו מקדיש יגאל עמיר להגשת עתירות לבית המשפט, בניסיון לשפר את תנאי המאסר שלו. אם יום אחד בקשותיו ייענו - הוא יוכל לצפות בסדרה "ילדי ראש הממשלה" בתאו, ולחייך לעצמו לנוכח התסריט שהוא כל כך מייחל לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק