איילת שקד
יוצאת למתקפה, שקד | צילום: שלומי כהן

ממשלת דנמרק החליטה לאסור החל מהשבוע הבא שחיטה כשרה של בעלי חיים בתחומה, דבר שגרם לגל ביקורת חריף מצד ארגונים יהודיים בעולם. היום (ו') מצטרפת אל המבקרים גם חברת הכנסת איילת שקד, שתוקפת בחריפות את ממשלת דנמרק ואת החלטתה שאותה הגדירה כ"שיא הצביעות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפוסט חריף שהעלתה לעמוד הפייסבוק שלה, ביקרה חברת הכנסת ממפלגת הבית היהודי את התקנה החדשה, שעליה חתום שר החקלאות הדני. "החלטת השר הדני לאסור שחיטה כשרה בנימוק של זכויות בעלי חיים מגוחכת", כתבה שקד.

לדבריה, "לאחרונה היה דיון בישראל בחוק שהציע לאסור יבוא פרוות לישראל. הדנים, שהם רוצחי החיות הגדולים בעולם למען פרוות התנגדו בתוקף לחוק הישראלי בטענה שאם ישראל תהיה אור לגויים ותחוקק חוק כזה אז יש חשש למדרון חלקלק".

אין תמונה
הסטטוס והסערה, שקד

את הסטטוס הלא כל כך דיפלומטי הזה סיימה שקד במילים: "לשחוט חיות בשביל מעיל מותר, בשביל לאכול, אסור". דבריה מצטרפים לביקורת שהשמיע אתמול גם סגן שר הדתות אלי בן-דהן שהאשים כי "האנטישמיות האירוֹפית מגלה את פרצופה האמיתי". גם יושב ראש מפלגתה של שקד, השר נפתלי בנט, אמר שיבחן את הנושא כדי לסייע ככל האפשר לקהילה היהודית בדנמרק.

הרב הראשי דוד לאו הדגיש שהשחיטה הכשרה היא הומאנית ביותר. ההחלטה הדנית למעשה אוסרת כל שחיטה ללא הימום של בעל החיים קודם בשוק חשמלי. ביהדות ובאסלאם ישנו איסור להימום בעלי החיים, פעולה שגורמת לאובדן את ההכרה ומונעת את הכאב במהלך השחיטה.