שרי הממשלה משלמים מדי שנה עשרות אלפי שקלים על הזכות לשאת נאום בכנס הרצליה, מתוך מחשבה כי בכך תינתן להם ההזדמנות להעלות את קרנו של המשרד שברשותם בעיני הציבור. עם זאת, היום הפכו עשרות אלפי השקלים הללו דווקא למתקפה על הממשלה עצמה.

תחילת הסיפור היום במושב שבו היה אמור לנאום שר הרווחה הנוכחי משה כחלון, שקיבל את התפקיד באופן זמני מאז התפטרותו של שר הרווחה הקודם ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג.

לשכתו הכחישה. השר כחלון (צילום: יוסי זילברמן)
היה אמור לשאת את הנאום במקור. כחלון | צילום: יוסי זילברמן

סמוך למועד המושב, פנה ח"כ הרצוג לשר כחלון וביקש ממנו לשאת את הנאום במקומו בנימוק כי המושב נקנה מכספי במשרדו בתקופה שהוא כיהן בתפקיד. כחלון נעתר לבקשתו של הרצוג, אך ייתכן כי אם היה יודע מה מתכוון קודמו בתפקיד להגיד - לא בטוח שהיה עושה זאת.

הרצוג פתח את נאומו, שמומן על ידי הממשלה, במתקפה חזיתית על הממשלה עצמה. "ראש הממשלה ושר האוצר נקטו השבוע בשורת צעדים שמעידים על אטימות מוחלטת מהמצב", האשים הרצוג במהלך דבריו. "הם מתעלמים ממצבם של עשרות אלפי אזרחים, ולא רק של החלשים בחברה, אלא של כל מי שנוטל בנטל הלאומי, כולל מעמד הביניים", המשיך בדבריו.

בתגובה לכך אמר היום השר לשעבר הרצוג כי גם בתקופת כהונתו בממשלה לא היה מהסס להשמיע דברי ביקורת באופן פומבי, ואף עשה זאת בנאומו בשנה שעברה בכנס הרצליה. "כשר קיימתי ארבעה דיונים על העוני ולאף דיון לא הגיע אף נציב מהממשלה", האשים בתגובתו.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק