ח"כ זהבה גלאון, ארכיון (צילום: חדשות)
ח"כ זהבה גלאון | צילום: חדשות

המערכת הפוליטית סוערת בעקבות הודעתו הערב של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז על הכוונה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, אהוד אולמרט בפרשת ראשונטורס. יש להדגיש כי כתב האישום יוגש בכפוף לשימוע שיערך לראש הממשלה.

"הציבור יודע שבראש ממשלת קדימה עומד עבריין", אמר הערב חבר הכנסת אריה אלדד. " הוא מאוכזב ממערכת אכיפת החוק המשרכת רגליה באיטיות, ונדהם מדי יום מחוצפתו של אולמרט הממשיך לחלק את ארץ ישראל לערבים, להבטיח נסיגות וכניעות בשעה שהמנדט שלו הצטמצם לבחירת עורכי דין שייצגו אותו במשפט".

חברת הכנסת זהבה גלאון אומרת כי ראש הממשלה צריך להכריז על נבצרות לאלתר. עוד מציינת גלאון כי "כל יום שהוא נשאר בשלטון מיותר משום שאין לו תוקף מוסרי וציבורי לקדם מהלכים".

גורמים בעבודה מציינים שאם הדברים אכן נכונים אנחנו עדים לאחת הממשלות המושחתות ביותר שקיימות. לנגד עינינו מתרחש מסע האימים של שחיתות, בתקווה למען ישראל שנתבדה.

חבר הכנסת אופיר פינס (עבודה) אמר כי "זהו יום טרגי עבוד מדינת ישראל ונקודת שפל ושבר אשר כמותה לא ידענו. על אולמרט לצאת לאלתר לנבצרות, כפי שהוא התחייב באופן פומבי ומפורש". עוד מציין חבר הכנסת פינס כי "אסור שאדם המואשם על ידי מדינת ישראל בפלילים ימשיך לשבת על כיסא ראש הממשלה".