שלושה פעילים מטעם תנועת "שלום עכשיו" נעצרו היום במשכן הכנסת לאחר שהתחזו לסטודנטים וביקשו לראיין חברי כנסת מהימין כדי לתעד אותם באמירות מביכות. כעבור זמן קצר הם שוחררו והוגשה נגדם תלונה בגין התחזות וניסיון להכשלת חבר כנסת.

לא מדובר בקורס למשחק, וגם לא בלימודי תקשורת, מסבירים ב"שלום עכשיו". גורמים בתנועה הודו שהשלושה התחזו והסבירו שניסו להציג את חברי כנסת מהימין באור מגוחך ולתעד אותם באמירות קיצוניות.

את אחת השאלות הפנו הפעילים לחבר הכנסת דני דנון כששאלו אותו: "מה תעשה אם תגלה שמישהי מבני משפחתך מתראה עם ישמעלי?". ח"כ דנון ענה בתגובה: "זה חמור מאד, אני לא מאחל את זה לאף אב ישראלי".

דודו אלהרר: "אריק שרון צורר, נבלה וגנב"

דודו אלהרר בראיון לפעיל שלום עכשיו (צילום: חדשות 2)
דודו אלהרר במהלך הראיון | צילום: חדשות 2

בראיון אחר תועד שדרן הרדיו דודו אלהרר כשהוא משמיע דברי נאצה חריפים נגד אריק שרון. "הוא צורר", אמר אלהרר, "מגיע לו את העונש הכי חמור בשמיים. הייתי כל כך רוצה שהוא ירגיש את זה, שהוא יסבול, פשוט נבלה, רמאי וכנראה שגם גנב".

"הפעם הראשונה שנבראה עבורי במיוחד המילה 'שנאה יוקדת", המשיך אלהרר, "זה לאריק שרון. לא לאף אחד אחר, אפילו לא להיטלר. גם למשפחה שלו מגיע לסבול, הם היו איתו עד עולם".  

שלום עכשיו: חשפנו דעות מביכות

אך החגיגה הסתיימה במהלך הריאיון עם חבר הכנסת מיכאל בן ארי, שחש שהשאלות מנוסחות בצורה מחשידה ופנה לקצין הכנסת שעיכב את השלושה לתשאול. המראיינים הודו שנשלחו מטעם תנועת "שלום עכשיו" והסבירו שתכננו להכין סרט חצי משועשע בסגנון "בוראט", שנועד לחשוף אמירות מביכות של חברי כנסת מהימין.

בשלום עכשיו לא ממהרים להתנצל והגיבו כי "עם כל הכבוד להתחזות של 'שלום עכשיו', הדברים שנחשפו בסרט חמורים הרבה יותר".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק