בדיחה: מה עושה חבר כנסת רעב כל כך בזמן ישיבת המליאה? שר התמ"ת בנימין בן אליעזר, שהרעב כנראה השפיע גם על כושר האבחנה שלו וגרם לתקרית יוצאת דופן בכנסת ישראל, ודאי ישמח להמשיך אותה...

על הסיפור הבא היה לבן אליעזר את האומץ לספר רק שנים רבות אחרי, בזמן פסטיבל מספרי הסיפורים שנערך אמש בכנסת, במסגרת חגיגות 61 שנים להיווסדה. "בתקופת הכנסת השלישית בה הייתי חבר, והיו בה חברים רבים, לא ידעתי מי מהימין ומי מהשמאל", הוא סיפר אתמול.

"באחת ההצבעות הראשונות בה הופיעו חברי הכנסת החדשים, הייתי רעב ופניתי לזיאד תאופיק, אמרתי לו 'בוא הנה ותביא לי חומוס'", אמר, פרץ בצחוק - וגרם לגל של צחוק בלתי פוסק בקרב הנוכחים באולם. אתם שואלים למה? זאת בשל העובדה שאותו תאופיק היה אחד מחברי הכנסת החדשים - אותם לא הכיר בן אליעזר, ואשר מתוך רעב ראה בו כאחד המלצרים.

בן אליעזר, הסובל מוירוס בעינו וענד משקפי שמש, אמר לנוכחים באולם לאחר גל הצחוק הראשון כי אין לו מצב רוח והוא קצת לא מרגיש טוב. מייד לאחר מכן הוסיף: "אם הייתי מרגיש טוב הייתי מספר לכם על ישיבת הממשלה בה שולמית אלוני החליטה שדוד המלך הוא הומוסקסואל" - וגרם מייד לגל צחוק נוסף.