לפני כמעט שנה הצטרף יעקב פרי לפוליטיקה כשהיה החבר הראשון ברשימת "יש עתיד" בראשות יאיר לפיד. הצטרפותו לוותה בהרמות גבה, והיה מי שטען שהוא האיש האחרון שיכול לייצג את מעמד הביניים. מאז הוא כבר הפך לשר המדע והטכנולוגיה, וכעת הוא מפרסם לראשונה את הצהרת הונו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ממסמכי הצהרת ההון של השר פרי עולה כי הונו מוערך בכ-10 מיליון שקלים בממוצע. היא כוללת חשבון בנק שלו בשווייץ עם סכום בשווי 1,200,000-3,200,000 שקלים; חשבון בנק בארה"ב עם סכום בשווי 370 אלף שקלים; פנסיה משירות הביטחון הכללי של 1,600,000 שקלים; פנסיה מסלקום של 4,885,000 שקלים; ובית בשומרה בשווי 1,650,000. כמו כן, הוא הצהיר כי לקח הלוואות בשווי מיליון שקלים.

מתוך הצהרת ההון (צילום: חדשות 2)
מתוך הצהרת ההון | צילום: חדשות 2

השר פרי החליט לפרסם את הצהרת ההון לאחר שהתקשר אליו בשבוע שעבר כתב ממגזין כלכלי שאמר לו: "אנחנו עומדים לפרסם שאתה שווה 90 מיליון שקל". פרי התעצבן והחליט לקיים את הבטחתו, וחשף את הצהרת ההון שלו.

פרי אולי רחוק מלהיות שייך למעמד הביניים, אבל הוא השר הראשון בממשלת נתניהו השלישית המפרסם בפני הציבור את הצהרת הונו. שאר השרים עדיין לא עשו זאת, אבל ייתכן שהצעד של חברם לממשלה יעודד גם אותם לנהוג בשקיפות.