1,760 חלפו מאז נחטף גלעד שליט לרצועת עזה, ובמטה המאבק ממשיכים לנסות ולהיאחז בכל שביב של תקווה להתקדמות במשא ומתן לשחרורו. על רקע הדיווחים על כניסתו של מתווך אירופי חדש לניהול המגעים ומינויו של שליח חדש מטעם ראש הממשלה לטיפול בסוגיה, אומר היום אחיו של גלעד, יואל שליט, בראיון לחדשות 2 באינטרנט כי כי למרות הפסימיות - עדיין קיימת תקווה להתקדמות במגעים.

"גלעד הוא כל מה שעובר בראש שלנו עכשיו. הוא אחי, יושב בעזה עכשיו לבד, לא יודעים מה מצבו, לא יודעים מה קורה איתו, כמה תקווה נשארה לו אחרי חמש שנים ובשביל זה אנחנו פה", מציין שליט בהתייחסו לחג הפסח החמישי בלי גלעד. "אנחנו מקווים שאיכשהו האנשים החדשים שמונו יפיחו רוח חדשה במשא ומתן".

"אסור שהעניין הזה יישכח ויירד מסדר היום. לא נהיה מרוצים עד שנשמע את ההודעה שגלעד חוזר. אנחנו שומעים כל מיני סיפורים, שמועות, תירוצים אבל זה לא מספק. אחרי חמש שנים וכל כך הרבה אנשים שהתחלפו, איבדנו את האופטימיות", מציין יואל. "צריך לזכור שההחלטה הסופית היא בידי ראש הממשלה והאחריות מונחת על כתפיו".

"העסקה קשה, אבל יש אמצעים לבצע אותה"

משפחת שליט, על המדרכה ליד בית רה"מ (צילום: חדשות 2)
משפחת שליט, על המדרכה ליד בית רה"מ | צילום: חדשות 2

בהתייחסו לטיעונים נגד העסקה, אמר שליט האח: "העסקה היא עסקה קשה - וקשה לבצע אותה. זה דבר לא אידיאלי, אבל לממשלת ישראל יש אמצעים ויכולות וניתן לבצע את העסקה הזאת. ראשי ביטחון בעבר ובהווה אומרים שאפשר".

לטענתו, "אפשר היה להתכונן לעסקה כזאת בחמש השנים האחרונות, עם כל מיני מנגנוני לחץ. יש לממשלת ישראל המון מוחות יצירתיים, ואפשר היה לעשות את הדבר הזה. עשינו דברים מסובכים מזה בעבר והגיע הזמן להחזיר כבר את גלעד".

שליט התייחס גם להצהרות במטה המאבק כי הכוונה כעת היא להחריף את המחאה להשבת החייל החטוף. "נעשה כל דבר שנחשוב שיקדם אותנו. הישיבה כאן היא לא המטרה שלנו, המטרה היא להחזיר את גלעד וכל דבר שנראה לנכון - נעשה, בכל מובן שהוא", אמר יואל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק