הקרב על ראשות מפלגת העבודה הסתיים בניצחון מוחץ לשלי יחימוביץ', שתהיה יושבת הראש הראשונה של מפלגת העבודה מאז גולדה מאיר. עם סיום ספירת כל הקולות, הוכרזה יחימוביץ' כמנצחת עם 54% מהקולות, לעומת 46% לעמיר פרץ.

יושבת הראש החדשה של המפלגה הגיעה בשעה שתיים בלילה אל בית ברל לשאת את נאום הניצחון והתקבלה בתשואות של תומכיה שקיבלו אותה בקריאות "מי זה בא? מדינת הרווחה" ו"העם בחר צדק חברתי". יחימוביץ' פתחה את נאום הניצחון ואמרה כי "לפני הכל אני רוצה לקרוא לכל אזרחי מדינה ישראל שמאמינים בערכי תנועת העבודה להתפקד מחר בבוקר למפלגה. אנחנו פותחים את השורות שלנו לכל האנשים מזדהים עם הערכים שלנו ורוצים לקחת חלק בבנייתה המחודשת של המפלגה שבנתה את המדינה".

"הקיץ הזה היה הקיץ שלנו. המפלגה שהוספדה וזכתה לקיטונות של בוז ניעורה מחדש והתחברה באופן פלאי לרוחות העדכניות והרעננות שמנשבות ברחוב בישראל", המשיכה יחימוביץ' בהתייחסות למחאה החברתית. "זאת המפלגה שהקימה את המדינה. הגיעה זמנה לבנות מחדש את מדינת ישראל ברוח של צדק, אחריות של המדינה כפי שתנועת העבודה ידעה תמיד להפגין כלפי אזרחי המדינה, ברוח סוציאל דמוקרטית".

"לשים קץ להפרטה"

היא הוסיפה וקראה "לשים קץ לתהליכים המפוררים את החברה, לשים קץ להפרטה, לשים קץ לפערים החברתיים, לשים קץ לפגיעה בחופש האדם. דרך הרוח הזאת אנחנו נחזור להיות המפלגה של העם. תפקידנו היום הוא לייצר משהו חדש שנבנה על ישן, הערכים הישנים של תנועת העבודה הם רלוונטיים היום יותר מאי פעם".

"אנחנו מסוג חדש. אנחנו לא סקטוריאליים, אנו חדים מבחינה ערכית, אנחנו מחויבים לכולם ופונים לכולם. נוכל לחזור, כמו שמגיע לנו, אל קדמת המפה הפוליטית. לא מייד, אין זוהר בדרך הזאת, אין תהילה, זו דרך ארוכה וקשה".

פנתה לרה"מ: "רק מו"מ יביא שלום, תתנגד להכרזה חד צדדית"

"אני רוצה להודות לעמיר פרץ, מי שהתקשר באצילות נפש לברך אותי. השקפת העולם שלנו דומה מאוד ואני משוכנעת שנוכל לעבוד שכם אל שכם למען הדברים שחשובים לנו. לכולנו יחד מחכה עבודה קשה - בשיתוף פעולה נכוון ליעד משותף. אני זקוקה לכולכם כדי שנשחזר ביחד את ערכי תנועת העבודה שיחזירו אותנו חזרה אל מרכז הזירה הפוליטית. מתוך אותו מרכז של הבירה הפוליטית שאליו נגיע באמצעות סדר היום הסוציאל דמוקרטי יהיה לנו גם הכוח האמיתי לחולל שלום". דברים אלו התקבלו בתשואות סוערות מהקהל.

"בינתיים נאחל מכאן לרה"מ נתניהו שלא יסתפק בנאום מבריק מחר בעצרת האו"ם, אנחנו יודעים שאתה נואם מצוין, אני מפצירה בך ונותנת לך את הקרדיט כיו"ר מפלגת העבודה שאתה תדאג למלא את המלים בתוכן של אמת. אין מה להתפתל, הדברים פשוטים: תציע הכרה במדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל במו"מ ואל תאפשר את התסריט המסוכן של הכרזה חד צדדית להתחולל, הדבר בידיך, ביכולתך למנוע זאת". דווקא דברים אלו לא עוררו מחיאות כפיים בקרב הקהל.

למדתם להגיד "אנחנו" ולא "אני"

יחימוביץ' סיימה את דבריה בכך שהודתה לתומכיה ולצעירים שהזדהו עימה: "אני רוצה להודות לכם, הצעירים, לא רק כי סייעתם לי במערכת הבחירות והייתם כל כך אפקטיביים עם רוח קרב והנעה אידיאולוגית גדולה. קם כאן דור חדש ומופלא בשנים האחרונות שלא אומר יותר רק 'אני' 'עצמי' 'אנוכי' 'הקריירה שלי', זה דור חדש שאומר אנחנו. אתם כל כך מלאי תוכן וחכמים, כל כך איכפתיים ושונים, אני אוהבת אתכם ומעריכה אתכם".

פרץ התקשר ליחימוביץ' ואיחל לה בהצלחה

ח"כ פרץ התקשר ליחימוביץ' ובירך אותה על ניצחונה: "אני מאחל לך בהצלחה ומייחל לכך שייוצר המכנה המשותף שיאפשר לנו להתמודד מול כל הנושאים החשובים למדינת ישראל", אמר פרץ. ראש סיעת העצמאות אהוד ברק, שפרש בינואר השנה מראשות מפלגת העבודה לטובת הקמת מפלגת חדשה התקשר אף הוא ליחימוביץ' ובירך אותה על נצחונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק