בית מפלגת העבודה בשכונת התקווה התמלא היום בפעילים שהגיעו לישיבת לשכת מפלגת העבודה, המשמשת כפורום לפעילים להביע את דעתם. האווירה במפלגת העבודה, מן הסתם, לא אופטימית במיוחד לאחר התבוסה הקשה בבחירות, ועל כך אולי יכולים להעיד האירועים לקראת סיום הישיבה - ש'פוצצה' והופסקה לפני הזמן.

התלהטות הרוחות החלה לאחר שפיני קבלו האשים את עמיר פרץ בכך שהורה לאנשיו לא לעבוד למען אהוד ברק. לאחר שהרוחות התלהטו, מזכ"ל המפלגה איתן כבל החליט לנעול את הפגישה מוקדם כעונש קולקטיבי.

מוקדם יותר בפתח הישיבה הזמין מזכ"ל המפלגה, איתן כבל, את היו"ר, אהוד ברק לשאת דברים. שר הביטחון עוד לא התרגל למפלת הבחירות ועכשיו גם תפקיד יו"ר האופוזיציה נראה כאילו ונשלל ממנו, וכנראה שלא נותרה לו כל ברירה אלא לדבר על לקיחת אחריות. "ספגנו מכה קשה והאחריות היא עליי. הפירוש לכך הוא אחד: להמשיך להנהיג את המפלגה", אמר ברק לפעילים.

במהלך נאומו נגע ברק בכל הנושאים החמים שעומדים על סדר היום הציבורי בישראל ושוב, לאחר הפרסומים בימים האחרונים, נגע בנושא האירני. "אנחנו חוזרים ואומרים", אמר ברק, "ישראל לא תוריד שום אופציה מהשולחן ואנחנו ממליצים גם לאחרים לא להוריד שום אופציה מהשולחן".

בנאום התייחס ברק גם לנשיא ארה"ב החדש, ברק אובמה. "יש להגביל לזמן קצה את ניסיון השיחה האמריקאי עם אירן ולהמשיך להטיל סנקציות".

ברק גם טיפל בנאומו במבצע עופרת יצוקה ואמר כי המבצע קירב את השבתו של גלעד שליט הביתה. עוד הוסיף באותו עניין, כי הוא מחויב להשבתו. "יש לי מחויבות לגלעד. אין לי יום ושעה שאני לא עוסק בו".

לאחר נאומו של ברק עלה לבמה יושב ראש המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה, מעין אמודאי, הזכור כמי שטירפד את השריון של השר בנימין בן אליעזר בימי הפריימריז - והותיר לשר התשתיות רק מספר ימים ספורים לארגן עצמו קמפיין.

בנאומו תקף אמודאי את ברק על כך שלא נתן קרדיט לצעירי המפלגה וטען שזוהי אחת הסיבות לכישלון המפלגה. "אנחנו לא נהיה מאחוריך", אמר אמודאי, "אנחנו נהיה איתך, ואנחנו מצפים להיות שותפים מלאים בהחלטות".