אין תמונה
השר לשעבר כחלון, ארכיון

שר התקשורת והרווחה לשעבר משה כחלון אמר הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי רק לקח פסק זמן מהחיים הפוליטיים ובכוונתו לחזור בבחירות הבאות. "אמרתי שלא אכהן בקדנציה הקרובה בשום תפקיד פוליטי, ואני לא מתכוון לכהן. אני מתכוון מבחירות לבחירות. אם יהיו מחר בחירות אז אני מתכוון לחזור", הוסיף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כשנשאל האם מדובר בכוונה לחזור אל הליכוד השיב השר לשעבר: "אני ליכודניק. עובר משבר על הליכוד בימים אלה. אני פעיל אבל משלם מס למפלגה, אם יקרו דברים קיצוניים אני לא אהיה שם אבל כרגע אני חלק מהליכוד".

כחלון לא מדבר כרגע על הקמתה של מפלגה חדשה. "זה לא על הפרק כרגע. אני במקום אחר. ברגע שיתקיימו בחירות אני אקח בהם חלק, ברמת וודאות של כמעט 100%, אני אחזור".

אין תמונה
אני ליכודניק, עם נתניהו

על ההחלטה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, למרות הבטחתו, שלא למנותו לראש מינהל מקרקעי ישראל אמר כחלון כי הוא ממשיך קדימה. "ראש הממשלה הודיע לי שבגלל אילוצים קואליציוניים זה לא יקרה. אני מבין ומקבל את זה", ציין השר לשעבר. "לי מאוד הפריע הבירוקרטיה במינהל, 13 שנה עד שאפשר לבנות באזור מסוים, אבל לא קרה שהתמניתי וממשיכים הלאה".

שר התקשורת והרווחה לשעבר הוסיף ומתח ביקורת על התקציב שמוביל שר האוצר יאיר לפיד. "הייתי משנה דברים בתקציב. אם הייתי צריך להחליט אם לקחת לילד את החלב מהמקרר או לקחת עוד מס מהעשירים, הייתי לוקח מהעשירים", הסביר.

יאיר לפיד בכנסת (צילום: רויטרס)
מקבל ביקורת גם מכחלון, שר האוצר לפיד | צילום: רויטרס

בסוף השבוע הודיע כחלון כי החליט לעבור לעולם האקדמי ויעמוד בראש מרכז אקדמאי חדש במכללה האקדמית נתניה. "במרכז החדש שיוקם ניצור את הבסיס לרפורמות אשר יטיבו וישפרו את חייהם של אזרחי מדינת ישראל״, אמר שר התקשורת לשעבר.

על פי הודעת מכללת נתניה, המכון החדש בראשו יעמוד כחלון, יתמקד במציאת פתרונות יצירתיים ליוקר המחיה בישראל. בשבועות האחרונים התרוצצו שמועות במערכת הפוליטית לפיהם לכאורה ח"כים יריצו את כחלון לראשות הליכוד בבחירות הבאות, מול נתניהו. ההודעה הנוכחית נועדה בין השאר לשים לאותן שמועות קץ.

כחלון למד בעבר את לימודי התואר הראשון שלו במכללה. "המרכז יהווה תרומה של הקהילה האקדמית לקידום פתרונות ממשיים והוא יגבש רפורמות לקידום החברה ולכלכלה הישראלית. בין מטרות המרכז החדש: הקמת והנעת מנועי צמיחה למשק הישראלי, קידום הכלכלה בהווה ובעתיד וצמצום פערים חברתיים ואי שוויון", נמסר בהודעת המכללה.

אין תמונה
"אני עוד אחזור", כחלון

בחודשים האחרונים לומד כחלון באוניברסיטת הארווארד שבארה"ב. לפני כן, הפתיע שר התקשורת והרווחה לשעבר את המערכת הפוליטית כשהודיע שלא יתמודד לכנסת הנוכחית, למרות הפופולאריות הגדולה שלו בציבור הרחב ובמרכז הליכוד. במסגרת הממשלה הקודמת הוביל כחלון רפורמות מרחיקות לכת במשרד התקשורת, שכללו את הגברת התחרות בתחום הסלולר, האינטרנט והתקשורת הקווית.