רון חולדאי ודב חנין ראש בראש בקרב על העיר שלעולם אינה נרדמת: למרות הביטחון של ראש העיר הוותיק והמוכר בניצחונו בבחירות היום, הח"כ מחד"ש, שהגיע באופן בלתי צפוי דווקא ממפלגה ערבית-יהודית, מאיים ומתקרב אליו בסקרים.

במטה רון חולדאי, תא"ל במיל', הפעילים השכימו קום לקראת יום הבחירות. התחושות במטה טובות - אם תשאלו הבוקר פעיל במטה מה הצפי, סביר להניח שהוא ימשוך בכתפיים ויפטיר - "מנצחים". חולדאי, למרות הביטחון, קרא הבוקר לכל תושבי עירו לא להיות שאננים ולצאת להצביע בקלפיות.

הקמפיין של ראש העיר הוותיק היה שקט ובטוח. שלטים לא רבים נתלו ברחבי העיר, בלי סיסמאות, בלי הבטחות ובלי פעילים שגדשו את הרחובות. "תל אביב 1 - בוחרים בתל אביב יפו", זו סיסמת הבחירות היחידה של חולדאי.

המועמד חנין למד אולי דבר או שניים מההצלחה המסחררת של הקמפיין הנשיאותי של ברק אובמה. המסר דומה - "השינוי בדרך". חנין מציע לבוחריו פחות מגדלים, עיר ירוקה יותר, דיור זול יותר ופוליטיקה ישרה יותר.

תושבי העיר לא יכלו שלא להבחין בפרסום המאסיבי של מטה חנין, בפעילים הרבים ברחובות ובפליירים בתיבות הדואר. חנין אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט כי "כבר עכשיו עשינו היסטוריה בעיר - עשינו קמפיין מופלא בלי כסף ועם המון אנרגיה".