מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, מסר היום כי עד לסוף השבוע יכריע האם לפתוח בבדיקת פרשת הנסיעות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה, שמומנו לכאורה בידי גורמים פרטיים.

"אני מניח שעד סוף השבוע תהיה תשובה בנושא", אמר לינדנשטראוס לגלי צה"ל. "אני נגד מימון פרטי לנסיעות של אישי ציבור, שנוסעים בתפקיד או שלא בתפקיד. הם צריכים לדעת שהם לא יכולים לקבל מימון מגורמים פרטיים".

בשבוע שעבר נחשף לראשונה בערוץ 10 תיעוד של עשרות נסיעות של בני הזוג נתניהו, שבמהלכן הם התארחו במלונות פאר ואכלו במסעדות יוקרה על חשבון רשימה ארוכה של אנשים פרטיים ומוסדות שונים.

האירועים שלהם נוגע התחקיר התרחשו טרם תחילת הקדנציה הנוכחית שלו כראש ממשלה, כששימש שר וחבר כנסת. בעקבות התפוצצות הפרשה, דרשו בקדימה מהיועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, לפתוח בחקירה נגד נתניהו בטענה שהתנהלותו לא רק שאינה אתית, אלא אף בעלת אופי פלילי.
 
"דומה שההתנהגות של מר נתניהו ושל רעייתו מחייבת לפתוח בחקירה בשל ההיבטים המגבשים חשד לכאורה לביצוען של עבירות שונות לאורך זמן רב, באורח שיטתי, בהיקף כספי רחב ותוך שימוש והפעלה של אישים פרטיים, אישי ציבור, גופים פרטיים וגופים ציבוריים - הכל תוך הסתרת המידע הנוגע להם", כתב היועץ המשפטי של קדימה, עו"ד איתן הברמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק