ראש העיר תל אביב מזה 15 שנים, רון חולדאי, זכה בקדנציה נוספת, והוא יסגור שני עשורים בבניין העירייה ברחוב אבן גבירול בעיר. בפעם השנייה, חבר כנסת מכהן ניסה לנצח את חולדאי ונכשל. הפעם זה היה ח"כ ניצן הורוביץ ממרצ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם היוודע התוצאות, סמוך לשעה 2:00 בלילה, פנה חולדאי לתומכיו במטה הבחירות שלו ואמר: "אין אפשרות לתת לכל האנשים כל הזמן בכל המקרים. אני משתדל לעשות את המיטב, העיר עולה ופורחת בכל המובנים. במקביל אני אמשיך להאזין ללב של הציבור, לראות מה כואב לו, לתקן איפה שצריך, להוסיף איפה שצריך, אבל בסופו של דבר בעיר כל כך עמוסה ותוססת שסופגת הכל בפעם הראשונה, כולל עליית מחירי הדיור והתמודדות עם הזרים - אנחנו צריכים כל הזמן למצוא את האיזונים".

המתמודד שהפסיד לו ניצן הורוביץ היה מאוכזב, אך התנחם בכך שסיעת מרצ במועצת העיר כמעט והכפילה את כוחה. "אני מקווה שראש העיר ישמע את הקולות שעלו מהבחירות האלה, התוצאות האלה מרגשות אותי, לקבל כמעט 40% מקולות הבוחרים זה דבר שנוגע לליבי מאוד", אמר הורוביץ.

מאוחר יותר כתב הורוביץ בפייסבוק: "יצאתי להתמודדות הזו כי אני מאמין שיש צורך חיוני בהנהגה שרואה את האזרח ואת צרכיו מתוך גישה של ערבות הדדית, צדק חברתי, ואהבת לרעך כמוך - אל מול אטימות, כוחנות, ותאוות בצע. לכן התוצאות האלה משקפות הלך רוח עמוק: ציבור ענק בעיר החשובה והמרכזית הזו הביע רצון עז וברור בשינוי. חולדאי לא יוכל להתעלם מכך. זו קריאת השכמה לא רק לעירייה אלא לכל השלטון בארץ: לדיור שפוי, לחינוך איכותי ושיוויוני, לטיפול בשכונות, לזכויות אדם".

אין תמונה
לא הצליח להדיח את חולדאי

אחוזי הצבעה נמוכים במיוחד

אחוזי ההצבעה הסופיים בתל אביב היו נמוכים מאוד ועמדו על 31% מבעלי זכות הבחירה. זהו נתון נמוך יותר בהשוואה לבחירות הקודמות ב-2008 אז אחוזי ההצבעה היו כ-35.5%, כאשר חולדאי התמודד נגד ח"כ דב חנין, אורן שחור, פאר ויסנר ואסמא אגברייה-זחאלקה וזכה ל50.8% מקולות המצביעים. בעיר פעלו השנה 683 קלפיות, מתוכן 97 קלפיות מונגשות בהן יכלו להצביע בעלי מוגבלויות.

אתמול (ג') פנו המועמדים לתומכיהם בקריאה לצאת ולהצביע: "אני חייב לכם תודה ענקית - תודה שאפשרתם לי לעמוד בראש העיר המדהימה בעולם, ותודה לכל מי שמבקש להמשיך לראות אותי עומד בראשה" כתב חולדאי בעמוד הפייסבוק שלו. "כעת אני מבקש רק עוד כמה דקות מזמנכם - צאו לקלפיות".

ח"כ הורוביץ פנה לתומכיו עם תחילת ההצבעה: "זהו יום גדול - היום ההכרעה. המירוץ צמוד, המספרים קרובים וזה פתוח לגמרי. הכל תלוי בהצבעה. אם תומכי השינוי יבואו להצביע - ננצח. מי שלא יצביע היום יוכל לבוא בטענות רק אל עצמו. היום מחליפים את חולדאי".

15 שנים עומד בראש העירייה חולדאי, לצד הביקורת לה הוא זוכה על טיפול בשכונות דרום העיר ומחירי השכירות הגבוהים. ראש העיר המכהן התפאר במהלך הקמפיין שלו בפרויקט התל-אופן, בקידום התיירות ובאירועים התרבותים. הורוביץ הבטיח במהלך מסע הבחירות להילחם במחירי הדיור הגבוהים, לטפל בתחבורה ובמצוקת החנייה ולהתגייס למען תושבי דרום העיר.