הוועדה לענייני ביקורת המדינה ניהלה הבוקר דיון על נושא מרכזי אחד - הכדורגל הישראלי. בדיון השתתפו בין השאר שרת הספורט לימור לבנת ומבקר המדינה יוסף שפירא בעקבות הבקשה לחוות דעת מהמבקר על מצב ההתאחדות הישראלית לכדורגל. את הדיון העברנו בשידור ישיר בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדיון התייצב גם ירון זליכה - מי שכיהן בראשות הוועדה שפרסמה בשבועות האחרונים את ממצאיה על מצב ההתאחדות. אורח חשוב שהוזמן להגיע לוועדה, ונמנע מלהגיע הוא האיש שעומד במרכז הדיון - יושב ראש ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון.

הדיון הבוקר נערך על רקע הסערה שהתחוללה בעקבות פרסום מסקנות ועדת זליכה שקבעה, בשורה התחתונה ש"ההתאחדות לכדורגל היא מוסד רקוב". לפני כשבועיים כינס לוזון מסיבת עיתונאים ובה הגיב לממצאי הוועדה. "מה שרקוב זה אצלו במוח", אמר בהתייחסות לזליכה. "לא יכול להיות שהוא יגיד דבר כזה על מוסד שעבר את כל הביקורת. הכדורגל הישראלי מתנהל בשקיפות ברמה הגבוהה ביותר".

לוזון המשיך: "אנחנו מקבלים תשבוחות מכל העולם, ואף אחד לא יטיל בנו רפש סתם. אנחנו נשמור על העצמאות של הכדורגל מהיום ועוד 100 שנה, וזה לא משנה מי יהיה היו"ר".

הבוקר, הדיון על הריקבון נמשך. "עצם ההימצאות במצב שבו יש ניגוד עניינים פוטנציאלי היא עבירה, לא צריך להוכיח פעולה", אמר זליכה בוועדה. "לכן אם אתה (אורי שילה – מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל) לא מבין שעצם ההימצאות שבו יש ניגוד עניינים פוטנציאלי של אדם שמגלגל מאות מיליוני שקלים מכספי הציבור, עצם זה שאתה, מנכ"ל ההתאחדות, לא מבין שזו בעיה חמורה ביותר, ואני כן אגיד 'ריקבון', אז זו בעיה עוד יותר גדולה. זה מעיד על הריקבון".