"אני שם את המשקעים בצד" (צילום: פלאש 90, חדשות)
נתניה ובנט. ארכיון | צילום: פלאש 90, חדשות

בעוד שהיום (א') הייתה צפויה להתקבל בממשלה ההחלטה לאמץ את "חוק המחבלים" שיזמו בבית היהודי, שלפיו לא יתאפשר שחרור אסירים שנשפטו בבית משפט אזרחי ללא אישור מפורש מצד הכנסת, החליט ראש הממשלה נתניהו כי לנוכח "הקשיים המשפטיים" בהצעת החוק ובהמשך לחוות הדעת שמסר היועץ המשפטי לממשלה בנוגע לערר שהגיש השר יעקב פרי (יש עתיד), יועבר הדיון בנושא לאישור הקבינט המדיני-ביטחוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יחד עם זאת, יתקיים דיון בוועדת שמגר שהוקמה על מנת לבחון את סוגיית שחרור האסירים באופן רחב יותר. מהבית היהודי נמסר כי "בשיחה בין ראש הממשלה לשר בנט ניתנה התחייבות של נתניהו להעלות את החוק לממשלה בשבוע הבא ולתמוך בחוק".

בתוך כך, קרא יו"ר הבית היהודי אמש (שבת) בחשבון הפייסבוק שלו לשרי הממשלה לתמוך בהצעה. "המטרה היא להחזיר את השפיות ואת כושר ההרתעה למדינת ישראל, שהתרגלה לכך ש'מחבלים משחררים'", כתב בנט.

את הצעת החוק יזמו חברי הכנסת איילת שקד (הבית היהודי), דוד צור (התנועה), יריב לוין (הליכוד-ביתנו), רוברט אילטוב (הליכוד-ביתנו), ישראל חסון (קדימה), אורית סטרוק (הבית היהודי), שולי מועלם-רפאלי (הבית היהודי) ומוטי יוגב (הבית היהודי).

על פי הצעת החוק, בית המשפט יהיה רשאי לקבוע כי רוצחים ממניעים לאומניים לא יוכלו לקבל חנינה מנשיא המדינה.

בדברי ההסבר להצעת החוק נאמר כי "בשנים האחרונות שחררה מדינת ישראל מספר רב של מחבלים כחלק מעסקאות שחרור שבויים או כמחוות מדיניות, ומציאות זו הובילה למצב אבסורדי שבו מחבלים משתחררים זמן ארוך לפני סיום ריצוי עונשם".