אין תמונה
מגבש את הצוות. כחלון

הרשימה של כחלון לכנסת הולכת ומתגבשת: השר לשעבר משה כחלון, מנהיג המפלגה שתתמודד בבחירות הקרובות, נפגש לאחרונה עם הפרקליט הנודע עו"ד ציון אמיר והציע לו מקום ברשימה לכנסת. אמיר, שייצג את הנשיא לשעבר משה קצב במשפט האונס בו הורשע, טען כי מדובר בפגישה ידידותית בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד לפני מבצע "צוק איתן", נפגש כחלון עם מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר רוני גמזו והציע גם לו להצטרף לרשימה. גם שמו של פרופ' מנואל טרכטנברג הוזכר, לאחר שאמר כי הוא שוקל להצטרף למערכת הפוליטית.

גמזו מסר "אין תגובה", וציון אמיר אמר על פגישתו עם כחלון: "אנחנו ידידים ותיקים, אין דיבורים על רשימה". השר לשעבר כחלון מסר בתגובה: "כל עיסוק ברשימה בשלב זה הוא בגדר ספקולציה". 

עו"ד ציון אמיר (צילום: רויטרס, חדשות)
"רק ידידים". ציון אמיר | צילום: רויטרס, חדשות

כחלון: "גם נתניהו יודע שאנו חלוקים בנושאים החברתיים"

כחלון עצמו השתתף בתשדירים של מפלגת הליכוד בבחירות האחרונות, אך גם מתח ביקורת על התנהלות המפלגה והחל להיערך לקראת התמודדות עצמאית. בחודש אפריל האחרון הצהיר השר לשעבר בריאיון ל"ידיעות אחרונות" כי הוא חוזר לפוליטיקה ומתכוון להתמודד בבחירות הבאות.

"יש לי קושי לחזור לליכוד של היום. המפלגה שאני הייתי חבר בה הייתה זו של מנחם בגין, שייצגה גם דרך חברתית. ליכוד זה דרך, רגישות חברתית, חמלה ואכפתיות לחלש - אבל הליכוד כבר לא שם, הוא סטה מהדרך", אמר כחלון.

"אמיר היה במצב קשה", גמזו (צילום: Nati Shohat/FLASH90)
"אין תגובה". גמזו | צילום: Nati Shohat/FLASH90

"פעם הליכוד נשא שני דגלים - חברתי ומדיני - והיום הוא נושא דגל אחד. יש לי בליכוד הרבה מאוד חברים ששותפים לדעה שזה לא הבית שהיה", הוסיף.  לבד מנטישת הדגל החברתי - כך לטענתו של השר לשעבר, הלכו וקרו בליכוד תהליכים של הקצנה: "כל מיני גופים השתלטו על הליכוד כי הבינו שזו מפלגת שלטון. הימין הקיצוני השתלט על הליכוד - והמפלגה עלולה לשלם על זה מחיר". 

כחלון לא חסך ביקורת גם מהתנהלות הממשלה וסיפר על יחסיו עם ראש הממשלה: "יש פה ממשלה בערך 5 שנים ואנחנו רואים תוצאות לא טובות - ביוקר המחייה, בבריחת מוחות, מחירי המזון והדיור. גם נתניהו יודע שאנו חלוקים בנושאים החברתיים. תמכתי במחאה בזמנו, ואני מניח שזה מאוד הרגיז אותו".