ח
"לדיווחים אין כל שחר" | צילום: מתן חכימי, מאקו

ייחימוביץ' מכחישה בתוקף את הדיווחים על כניסה אפשרית לממשלה: יו"ר מפלגת העבודה הצהירה היום כי לא תיכנס לממשלת נתניהו - גם אם יוצע לה להחזיק בתיק האוצר. "יש לנו מחויבות ענקית לציבור שלנו - שנהיה להם לפה שנשרת אותם ונהיה נאמנים לדרכנו", אמרה יחימוביץ'. "נעשה הכל כדי לעמוד בציפיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפתח ישיבת סיעת העבודה בכנסת הדגישה יו"ר המפלגה: "אני שומעת מהבוקר שמועות וספקולציות על כך שאם יוצע לי תיק כלשהו אשב בממשלה. אין לזה כל שחר ומי שמתעקש לדבר על תיקים שוגה פוליטית ומוסרית".

"מישהו מצליח לראות אותנו כהוצאה לפועל של מדיניות כלכלית והרסנית? לא יקום ולא יהיה", שאלה יחימוביץ', שהבהירה כי מפלגת העבודה לא תחזור לאותו DNA שקבר אותה ולא תחזור להיות קבלן הביצוע של ממשלת נתניהו.

"אם יוצע ליחימוביץ' תיק האוצר - היא לא תוכל לסרב"

הצהרותיה הגיעו לאחר שמוקדם יותר היום, על רקע חוסר ההתקדמות במשא ומתן הקואליציוני, אמרו גורמים במפלגת העבודה ל"גלובס": "אם נתניהו יציע ליחימוביץ' את תיק האוצר ויאפשר לה להביא לידי ביטוי את הרעיונות הכלכליים והחברתיים של המפלגה, אין סיכוי שהעבודה תגיד לא".

"הסבירות שיחימוביץ' תידחה הצעה שכזו היא נמוכה מאוד והסיכוי שהיא תצטרף לקואליציה גבוה מאוד", הוסיפו הגורמים. "העבודה לא תוכל לוותר על האפשרות להשפיע על המדיניות הכלכלית-חברתית של ישראל בשנים הקרובות".