בית הספר תפארת חיים הניצב ליד בית הכנסת תפארת מסעוד אולי מסכם את התמונה המתגבשת בקרב על בית שמש. שני המועמדים המרכזיים בעיר, משה אבוטבול, ראש העיר המכהן מטעם ש"ס, ואלי כהן מהבית היהודי, המתמודד מולו - מתרוצצים בשעות האחרונות במאמץ לקושש קולות בכל רחבי בית שמש רגע לפני ההכרעה על הנהגת בית שמש, והקרב צמוד מאוד. עד לשעה 11:00 14% מבעלי זכות ההצבעה בבית שמש הגיעו אל הקלפיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבוקר הגיע כהן הגיע לקלפי בבית הספר "תפארת חיים" בכדי להצביע. בפתח חיכו לו שלושה תושבים חרדים, תומכי ש"ס. כהן, מועמד הבית היהודי, ניגש לשוחח איתם ובמקום התפתח עימות מילולי. "אל יתהדר חוגר כמנצח", אמר לו אחד התושבים החרדים וכהן השיב: "תלמד את הפסוק ואחר כך תשנן אותו".

"בעזרת השם נגיע לערב ואתה תראה", הבטיח לו התושב. בתגובה אמר כהן: "למה השנאה הזאת?". "למה אתה מכניס את המילה שנאה?", זעם התושב. "בעזרת השם היום בערב כולם ביחד, יהיה מי שיהיה", הצהיר אלי כהן כשהתושב החרדי מודיע כי אבוטבול הוא שיזכה בראשות העיר.

"מציירים אותנו בצבעים שחורים"

"אין לנו בעיות בין חילונים לחרדים", הצהיר אברהם, תושב העיר מזה 57 שנה בשיחה עם חדשות 2 online על אופיה של מערכת הבחירות, "מציירים אותנו בצבעים שחורים, אבל בניגוד למה שאלי כהן אומר בית שמש היא עיר ציונית והיא תמשיך להיות כזאת עם משה אבוטבול".

ישראל, פעיל צעיר ונמרץ ניסה לעשות סדר בבלגן וסיפר כי "למעשה יש שלושה מועמדים בבחירות. מאיר בלעיש הוא לא באמת מתמודד, הוא רק רוצה להיות סגן ראש עיר בפעם השלישית". לישראל יש גם הבטחה: "בסוף היום אנחנו מבעירים את העיר מעלים את אלי על חמור לבן ומשנים את בית שמש".

קרב על פני העיר. משה אבוטבול (צילום: עיריית בית שמש)
קרב על פני העיר. משה אבוטבול | צילום: עיריית בית שמש

אלברט אזולאי, תושב העיר ושכנו של אלי כהן, הדגיש כי מערכת הבחירות הנוכחית היא מאבק על פניה של שית שמש. "אלי הוא איש מעשה ואבוטבול מונהג ע"י החרדים", טען אזולאי, "הם רוצים שנהיה פה כמו בני ברק".