האירוע שראינו הערב תוכנן כבר שבועות רבים במשפחת שליט. כל בני המשפחה היו בעד כשגם אביבה ונועם נתנו לאחיו של גלעד וחברתו את ברכת הדרך. המעשה התבצע בדיוק כפי שתוכנן על ידי השניים שהצליחו להחדיר לתוך מתחם הטקס מספר שלטים מגולגלים בתוך תיקם וחיכו לשעת הכושר. במהלך אחד הנאומים של מדליקי המשואה התפרצו יערה ויואל לרחבה כשהם אוחזים בשלטים וצועקים "גלעד עדיין חי".

"אנחנו שמחים שעשינו את זה, נמשיך במאבק עד שגלעד יחזור הביתה", אמר יואל שליט לאחר ההתפרצות לחדשות 2. "אי אפשר שהטקסים האלה יהיו רק מילים על ערבות הדדית, צריך גם מעשים, הגיע הזמן להעלות מדרגה במאבק". יואל הוסיף ואמר כי הם אומנם ציפו להתנגדות, אבל לא לכזו רמה של אלימות קשה שהופעלה עליהם כאשר הם התפרצו לרחבה. עם זאת, יואל מגלה כי חלק מהמאבטחים ציינו בפניו כי הם תומכים במהלך בו נקט ואמרו לו "כל הכבוד".

לאחר שהוצאו בכוח מן המתחם אפשרו המאבטחים ליואל וליערה לחזור כדי לקחת את תיקיהם והם ניצלו זאת לשוב ולקרוא לעבר הפוליטיקאים שישבו בקהל כי אין הם עושים דבר למען שחרורו של גלעד. אחרי חקירה קצרה שוחררו השניים וכעת, כשהם עושים דרכם למקום מנוחה, הם מביעים סיפוק על אקט המחאה שעוד יהדהד בציבור זמן רב.

מה דעתכם על המעשה של יואל שליט? הצביעו בסקר בחדשות 2 בפייסבוק 

דקות לפני האירוע הקדיש יו"ר הכנסת ראובן ריבלין את המשואה שהדליק לנעדרי ושבויי צה"ל. "אני מדליק משואה זו לכבוד החייל גלעד שליט ולכבוד נעדרי צה"ל רון ארד, זכריה באומל, יהודה כץ, צבי פלדמן, גיא חבר ומג'די חלבי, אשר יצאו בשליחותנו וטרם שבו ממשימתם", אמר יו"ר הכנסת. מוקדם יותר הערב אמר נועם שליט, אביו של גלעד, כי "אנחנו לא חוגגים את יום העצמאות. אנחנו במאהל ביום העצמאות כדי למנוע יום זיכרון נוסף".