שנה לבחירות לכנסת: היום בדיוק לפני שנה נערכו הבחירות המוזרות, בהן קדימה קיבלה יותר מנדטים אבל הליכוד ובנימין נתניהו הרכיבו את הממשלה. לפי תוצאות הסקר שנערך עבור חדשות 2, ראש הממשלה יכול להיות רגוע ומסופק כי הליכוד רק ממשיך ומתחזק.

על פי הסקר שערך מכון שריד, מפלגת השלטון - הליכוד - שומרת על כוחה ואף מתחזקת מ-27 מנדטים ל-31. קדימה שמאבדת מנדט ויורדת ל-27 לא ממש נפגעה מהדיבורים על פיצול ומהיחסים המעורערים בתוך המפלגה. ליברמן וישראל ביתנו יורדים מ-15 מנדטים ל-13.

באופן לא מפתיע, העבודה ממשיכה לצנוח מ-13 מנדטים ל-9. ש"ס מאבדת מנדט ל-10 מנדטים.

מרצ, שנחלה מפלה גדולה לפני שנה, מזנקת מ-3 מנדטים ל-7. יהדות התורה שומרת על כוחה. הבית היהודי עולה במנדט ל-4 והאיחוד הלאומי גם הוא עם 4 מנדטים. המפלגות הערביות מאבדות מנדט אחד ומקבלות יחד 10 מנדטים.

קצינים בכירים נגד "חוק היורדים"

בפועל מה שמעסיק עכשיו את הזירה הפוליטית הוא הצעת החוק של ראש הממשלה בנימין נתניהו שתאפשר לישראלים החיים בחו"ל להצביע בבחירות. המחאה נגד החוק מתרחבת, עם רשימה ארוכה של קציני צבא בכירים, בהם מפקד חיל האוויר לשעבר איתן בן אליהו וראש אכ"א לשעבר אלעזר שטרן, שמנהלים מאבק תחת הכותרת "בוחרים רק בישראל".  

בכתבת המהדורה המרכזית ששודרה הערב נפלה טעות: אלוף (במיל.) אהרן זאבי-פרקש לא נמנה על החותמים על ההצהרה נגד חוק היורדים. אנו מתנצלים על הטעות.