הקרב בליכוד מתחמם: ראש חטיבת המנהיגות היהודית במפלגה משה פייגלין מוריד את הכפפות ותוקף בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"אחמדינג'אד לא חשב על הטריקים המלוכלכים של נתניהו", האשים פייגלין בהתייחסו למאבק על שינוי חוקת הליכוד שיוכרע היום. "ראש הממשלה גונב את הבחירות - שלא יהיה ספק", הוסיף יריבו של נתניהו. "בחירות בלי משקיפים, קלפיות נודדות, איזה מין דבר זה?"

בהמשך הריאיון לערוץ החדשות טען פייגלין כי ראש הממשלה ואנשיו מנהלים "ציד מכשפות" שנועד להסית את תשומת לבם של חברי מרכז הליכוד מהנושא המרכזי - ירושלים. "איך הוא לא מתבייש להגיד שאנחנו לא מתגייסים?", תהה. "אני הייתי קצין בצה"ל. בני משרת בצבא. זו פשוט חוצפה".

פייגלין אף ניצל את ההזדמנות כדי להעביר בקשה אישית לחברי המרכז: "אני מתחנן, שימו בצד את השמצות. חברי הליכוד לא נבחרו כדי למסור את ירושלים".

נתניהו: בואו להצביע

הבוקר בשעה 10:00 נפתחו הקלפיות ביותר מ-20 מוקדים ברחבי הארץ, וכ-2,500 חברי מרכז יידרשו להכריע בין עמדתו של נתניהו לבין עמדת האגף הימני במפלגה בהנהגתו של משה פייגלין, שמתנגד לדחייה במועד הבחירות. בשעה 22:00 בלילה הן יינעלו ולקראת חצות ייתפרסמו התוצאות.

ראש הממשלה הגיע למצודת זאב בתל אביב והפגין מצב רוח טוב ואמונה בחברי מרכז הליכוד. "אני סומך על החברים שכל מי שרוצה לתת לי וממשלה את היכולת להתרכז במשימות שלנו ולא להיכנס לעימותים פנימיים, שיבוא לקלפי ויצביע", אמר נתניהו.

בימים האחרונים הפעיל ראש הממשלה נתניהו את כל כובד משקלו בעניין, כאשר נפגש עם פעילים וחברי מרכז, אולם החשש בסביבתו הוא מאחוז הצבעה נמוך, שיטיב עם מתנגדי הצעתו. אמש חזר והפציר ראש הממשלה בנימין נתינהו בחברי המרכז: "לכו להצביע". ראש הממשלה זקוק לתמיכתם של לפחות שני שלישים מהחברים.

הצעת ראש הממשלה נוגעת לשינוי חוקת המפלגה, לפיה הבחירות למוסדות הליכוד יתקיימו שלוש שנים אחרי הבחירות לכנסת במקום שנה אחריהן, כפי שמחייבת החוקה כיום. נתניהו מנסה לדחות את הבחירות למוסדות המפלגה, כדי להספיק ולהגדיל את מפלגת השלטון, ואם הצעתו תתקבל הוא יוכל לערוך מפקד חברים בחודשים הקרובים ובכך לצרף עוד אנשים לשורות הליכוד.  

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק