ראש הממשלה אהוד אולמרט מסיים בימים אלה כהונה מתוחה במיוחד. מה הוא לא שרד במשרד בירושלים? מלחמה בצפון, חקירת בנק לאומי, חקירת הבית ברחוב כרמיה, ראשונטורס, מלחמה בדרום, משבר כלכלי חמור - רק עכשיו, אולי, אפשר לראות מידה של הקלה על פניו.

את התקופה האחרונה, אחרי הבחירות, אחרי שנבחרה הכנסת - אבל לא היה ברור מי ראש ממשלה ואחרי ההכרזה על נתניהו כיורשו - מבלה אולמרט בעיקר בסיורי פרידה שונים ברחבי הארץ. אתמול, למשל, הוא היה במפעל "קרלסברג" באשקלון. אפשר להגיד, סוף סוף מנצל את ההטבות שמגיעות לראש ממשלה. הטבות שאולי עד עכשיו לא ממש נמצא להן זמן בלו"ז הצפוף.

"כל חיי השתדלתי להגיד אמת", אמר שם ראש הממשלה היוצא. "אני לא עוזב בשמחה, אבל אני לא עוזב עם קמצוץ של מרירות - כי אין דבר שאני אוהב יותר מאשר את הארץ והעם, יש פה את הנוער הכי נפלא בעולם. יש לנו חברה שיש בה פוטנציאל אדיר, הגיע הזמן שנשים בצד את הנרגנות המוגזמת והכעסים. אני מקווה שכל מי שיישב במקום שאני זכיתי לשרת בו בשלוש השנים האחרונות יפעל בכיוון זה ואני מאחל לו שהוא יצליח".

היום בחר לבקר ראש הממשלה את המדענים בטכניון בחיפה, שם הוא הצטלם עם נשיא המוסד, פרופ' יצחק אפלויג ועם שרת החינוך פרופ' יולי תמיר. כולם התלבשו היטב בחליפות סטריליות, מותאמות לתנאי מעבדה, ונראו - טוב, אתם יכולים לראות בעצמכם.

על שרת החינוך אמר אולמרט בטכניון כי היא "לא היא אשמה בכך שהמפלגה שלה הפכה להיות מפלגה קטנה ואיזוטרית. אבל אני לא רוצה לעסוק בפוליטיקה".