בלשכת ראש הממשלה עדיין לא הגיבו באופן רשמי על התבטאותו החריפה של ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, שתקף את הממשלה, דרכה המדינית ואת ראשיה באופן נחרץ בשבוע שעבר. ניסיון ראשון להשיב אש לעברו היה אמור לצאת לפועל כבר בשבוע הבא, אבל נראה כי בלשכת ראש הממשלה קיבל מישהו "רגליים קרות" ברגע האחרון.

בכינוס שנערך באוניברסיטת תל אביב תקף דגן בחריפות את המדיניות שמובילים ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק. בין היתר, הוא קרא להימנע ממתקפה צבאית באירן והאשים כי העיסוק בסוגיות הביטחון של מדינת ישראל הוא "רדוד".

התשובה, שנמנעה ממש ברגע האחרון, הייתה אמורה לבוא כבר בשבוע הבא. הכנסת החלה להוציא לאחרונה עלון פרשת שבוע חדש המכונה "חכימא", שבו כותב בכל פעם חבר אחר בבית מאמר. הבא שאמור היה לפרסם כתבים פרי עטו הוא לא אחר מאשר ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהתעכב בהגשתו לדפוס. בלשכתו הסבירו כי הסיבה לכך היא רצונו של נתניהו לעבור עליו באופן אישי.

תופעת הש.ג.?

מאמרו של נתניהו אמור היה לעסוק בפרשת "שלח" - העוסקת במרגלים שהוציאו דיבת הארץ רעה, רק מפני שחששו ממלחמה ופחדו מהאויב שעמד מולם. בהתחשב בפרשת דגן, קל מאוד להבין את ההקשר האקטואלי.

המשפט שהיה אולי הבולט ביותר באותו המאמר הוא אמירתו של ראש הממשלה באשר לאירועים המקראיים, שלפיה במקום שהמרגלים יסתפקו בהעברת דיווחים, כפי שהיו אמורים, הם עסקו בעיקר בלשמש פרשנים ומנעו מהמנהיגים לקבל החלטות.

אחרי הפנייה ללשכת ראש הממשלה בדרישה לקבל תגובה על הדברים, החלה שם התרוצצות גדולה - שבסיומה ניתנה הוראה לגנוז את המאמר ולאסוף את כל העותקים שלו. יעילות המהלך אינה ברורה, בהתחשב בעובדה שהוא הופץ בעיקר דרך הדואר האלקטרוני. לבסוף, הסתפקו שם בגלגול האחריות מראש הממשלה לאחר וטענו כי מדובר במאמר שכתב אחד מיועציו - ולא הוא עצמו.

"ראש הממשלה לא אישר את המאמר לפרסום, לא חתם עליו - והוא גם לא יודפס", מסרו בלשכתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק