"עבר זמנו של רעיון שתי המדינות" נפתלי בנ (צילום: חדשות 2)
הדליף מידע? בנט | צילום: חדשות 2

בנט לא יהיה חלק מהממשלה כי הדליף מידע על נתניהו? ראש הממשלה נתניהו ורעייתו פועלים למנוע את כניסת "הבית היהודי" בראשות נפתלי בנט לקואליציה. הסיבה: יו"ר המפלגה נפתלי בנט הדליף מידע על נתניהו שהוביל לתחקירים ובדיקות של המבקר נגדו - כך מדווח הבוקר העיתון "הארץ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, ראש הממשלה ורעייתו שרה "סימנו" את בנט ואיבדו את האמון במי ששימש בעבר כראש לשכתו של נתניהו, עקב כך שחשף באופן עקבי מידע על נתניהו שהוביל לשורת תחקירים נגדו. מקור בסביבת נתניהו טוען כי בנט עומד מאחורי הדלפת מידע שהובילה לתחקירים שהתפרסמו נגד נתניהו בתקופה האחרונה, ביניהם פרשת הנסיעות לחו"ל שכונתה פרשת "ביביטורס".

עוד הוסיף המקור המקורב לרה"מ כי המידע שהדליף בנט, לכאורה, הוביל לתחקיר אודות התורמים לנתניהו ולחקירת איש העסקים דדי גראוכר, שנחשד בהעברת כסף לנתניהו באמצעות נהגו - פרשה שהמשטרה קבעה כי אין לה כל ראיות תומכות.

"רעיית ראש הממשלה הטילה וטו על בנט"

"אני אישה חזקה". נתניהו (צילום: AP)
הטילה וטו? שרה נתניהו | צילום: AP

בנט הכחיש בתוקף את הדיווחים הללו בימים האחרונים, אולם נראה כי למרות זאת, ואם הדבר יתאפשר, יעדיף נתניהו להקים ממשלה ללא "הבית היהודי". לפי הערכות שונות, נתניהו מעוניין בממשלה שתורכב מ"יש עתיד", ש"ס, התנועה של לבני וקדימה בראשות מופז - ממשלה שתכיל 69 ח"כים. לדברי המקור המקורב לנתניהו, רעייתו אף "הטילה וטו" על כניסתו של בנט לקואליציה.

אמש דיווחה כתבתנו סיוון רהב מאיר כי במפלגת השלטון נשמעת ביקורת על הקמפיין הממוקד שהתנהל נגד יו"ר הבית היהודי בחודש האחרון ע"י הליכוד. גורמים במפלגה טוענים כי ההתקפות על בנט חיזקו את יאיר לפיד ואומרים כי מדובר בשותף לגיטימי, שזוכה ליחס לא ראוי.

אלא שמקורב אחר לראש הממשלה טוען כי הרחקתו של בנט מהממשלה העתידית אינה קשורה ליחסים האישיים ביניהם, אלא נעוצה ברצון נתניהו לחדש את המו"מ המדיני עם הפלסטינים. "הבית היהודי", שמתנגדת באופן פומבי להקמת מדינה פלסטינית, עשויה להוות גורם בעייתי מאוד בממשלה שתחתור לפתרון שתי המדינות.

השר כץ: "נתניהו רוצה ממשלה רחבה ככל האפשר"

אמש הכחיש השר ישראל כץ בתוכנית "פגוש את העיתונות" את הדיווחים לפיהם נתניהו אינו מעוניין ב"בית היהודי" בממשלה והדגיש כי ראש הממשלה מעוניין בהרכבת קואליציה רחבה ככל האפשר.

"למעלה מ-80 ח"כים שמיוצגים בכנסת החדשה נמצאים בסיעות שהודיעו שהן רוצות לשבת בממשלת נתניהו. אנחנו רוצים שכמה שיותר מפלגות תהיינה בתוך הממשלה, שתהיה ממשלה רחבה שתוכל לטפל בתחומים המדיני, החברתי והכלכלי", אמר השר כץ.