איום אמיתי או טקטיקת מו"מ? נתניהו (צילום: רויטרס)
איום אמיתי או טקטיקת מו"מ? נתניהו | צילום: רויטרס

הברית שתביא לבחירות חדשות? השבוע השלישי של המשא ומתן הקואליציוני להרכבת הממשלה ה-33 נפתח, ואין כל התקדמות במגעים בין הליכוד-ביתנו למפלגות שצפויות להיות שותפות בקואליציה הבאה, זאת עקב הברית הקיימת בין לפיד לבנט ותיאום המהלכים ביניהם. עקב כך, נתניהו אינו חושש ללכת לבחירות חדשות - כך מדווח הבוקר העיתון "מעריב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים. הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכירים בליכוד-ביתנו המקורבים לגורמים המנהלים את המגעים הקואליציוניים טוענים שרה"מ נתניהו לא מתכוון להיכנע לתכתיבי בנט ולפיד - גם אם הדבר יביא לעריכת בחירות חדשות. לדברי הבכירים, נתניהו אינו מעוניין לוותר על החרדים המוגדרים כשותפיו הטבעיים. "כדאי שבנט ולפיד יפנימו שהחרדים יהיו בממשלה. נתניהו לא מוכן להכניס את לפיד לקואליציה לפני שהוא בטוח שהחרדים איתו", אמרו הגורמים.

"בבחירות חדשות הליכוד יקבל 12 מנדטים"

"מבטיח לאכול ביום הפתיחה", בנט (צילום: חדשות 2)
ייכנס לממשלה? בנט | צילום: חדשות 2

עם זאת, גורמים בבית היהודי אינם מתייחסים ברצינות לאיומי נתניהו - בין אם מדובר באיום אמיתי או רק בטקטיקת משא ומתן. "אם בליכוד יילכו היום לבחירות, המפלגה תקבל 12 מנדטים. הציבור יעניש את נתניהו על שלא הקים ממשלה עם השותפים הטבעיים ביותר - אנחנו", נמסר מהמפלגה.

בתוך כך, בליכוד ממשיכים לשוחח עם בנט וחברי מפלגתו - אבל גם לפעול נגדם. לדברי גורמים במפלגה, נתניהו הוציא דף מסרים שמציג את בנט כמי שפגע קשות בגוש הימין ושהונה את בוחריו עקב הברית עם לפיד. נתניהו אף הגדיר את בנט ולפיד כ"שני שחקנים צעירים שעדיין לא מבינים בפוליטיקה ולא יודעים איך לנהל מדינה".

למרות המחלוקות הקשות וההשמצות ההדדיות, בשבועות הקרובים יימשכו המגעים בין כלל המפלגות. המועד האחרון להרכבת הממשלה הבאה הוא בעוד חודש בדיוק, ב-18 במרס וההערכה היא שככל שהמועד יתקרב, עמדות ראשי המפלגות ככל הנראה יתרככו.