ח"כ עמרם מצנע, מספר שתיים בתנועה - טוען כי על המפלגה לצאת מממשלת נתניהו. מצנע גם לא חוזר מדבריו על ההשוואה שלו בין הבית היהודי לחמאס, וטוען כי לשתי התנועות בסופו של דבר מטרה אחת. בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח הוא אמר: "אני חושב באופן אישי שהתנועה צריכה לצאת מהממשלה הבלתי אפשרית הזאת ולפעול לפירוקה. אני נמצא בתוך מפלגה, ואנחנו מקיימים מעת לעת דיונים ושיחות על הנושא. הצטרפנו לממשלה בשנה שעברה כי זה אחד הדברים החשובים ביותר בתפיסת העולם שלנו. כל עוד שאנחנו מאמינים שהמשך המשא ומתן עדיין אפשרי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"החיפזון מן השטן, לא יקרה אם נחכה עוד כמה שבועות. אנחנו שישה חברים, שבאים מעולמות שונים, לא כולם חושבים בדיוק כמוני ואני לא בדיוק חושב תמיד כמוהם. עם זאת, את דעתי אמרתי ואני לא מסתיר אותה. היו"ר שלנו ציפי לבני וחבריי בסיעה יודעים את דעתי", הוסיף.

"הבית היהודי פוגע בקונצנזוס הלאומי"

מצנע, לשעבר ראש עיריית חיפה ויו"ר מפלגת העבודה, לא חזר בו מדבריו נגד מפלגת הבית היהודי: "החמאס הפוליטי שואף למדינה מהים עד הירדן. גם הבית היהודי שואף לאותו דבר, רק מדינה יהודית דתית ולא מוסלמית דתית. שניהם לא מוכנים לדבר ולהתפשר. שני הצדדים האלה פועלים כדי לרסק את הרשות הפלסטינית, שהיא הפרטנר שלנו".

"פעולות הבית היהודי הן פגיעה בקונצנזוס הלאומי. אני לא יושב עם חמאס באותה ממשלה, לא קראתי לבית היהודי חמאס. הבית היהודי מנסים להביא אותנו למציאות קטסטרופלית. רוב מוצק וקבוע בחברה הישראלית מבין שאין ברירה - צריך ללכת לפתרון של שתי מדינות. מתחת לרדאר, פועל הבית היהודי כדי להפוך את הפתרון של שתי לבלתי הפיכה".

"בנט פועל כנגד תפיסת העולם של החברה הישראלית, שצריך להיפרד מהעם הפלסטיני. שוטפים לנו את המוח שאין עם מי לדבר ואין מה לעשות , ובזמן הזה הבית היהודי בונים כמו מטורפים ביהודה ושומרון. אם לא נצליח להיפרד מהפלסטינים - לא תהיה פה לא ציונות ולא מדינה יהודית דמוקרטית, לא יהיה כלום".