תגובות במערכת הפוליטית לזיכוי ליברמן | צילום: שי גל, חדשות 2

אחרי שזוכה פה אחד על ידי שופטי בית משפט השלום בירושלים, בירך ראש הממשלה בנימין נתניהו הבוקר (ד') את יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן. "תמיד האמנתי בצדקת דרכך", אמר לו נתניהו.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש הממשלה התקשר לליברמן זמן קצר לאחר הזיכוי. "אני שמח על שובך לממשלת ישראל כדי שנמשיך לעבוד יחד לטובת עם ישראל", הוסיף נתניהו, שהקפיד במהלך חודשי משפטו של ליברמן לשמור עבורו את תיק החוץ.

שרים וחברי כנסת רבים הצטרפו אף הם לברכות. שר החקלאות יאיר שמיר, ממפלגתו של ליברמן, אמר כי החלטת בית המשפט מחזקת את האמון של הציבור ושל המערכת הפוליטית במערכת המשפטית. "נמשיך עכשיו בדרך חדשה. הפרקליטות תצטרך לבחון את דרכיה ולעשות חשבון נפש", קרא השר שמיר.

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' הוסיף כי "אם מחפשים מנצחים ומפסידים, הרי שליברמן הוא המנצח היחיד לאחר שעונה במשך 17 שנה".

מברך על הרכש החדש. ליברמן
ליברמן לאחר הזיכוי | צילום: נועם מושקוביץ

גם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הביע את תמיכתו בליברמן. "אני מברך את ח"כ ליברמן עם זיכויו פה אחד במשפטו וחזרתו לפעילות מלאה במערכת המדינית והפוליטית, אל מול האתגרים שמדינת ישראל ניצבת בפניהם", אמר יעלון. 

שר הפנים גדעון סער ציין כי תמך בליברמן עוד בעת הגשת כתב האישום. "כבר אז אמרתי, כי מצערת העובדה שליברמן יועמד לדין על ספיח שולי של תיק החקירה העיקרי שנסגר, שעליו מתנהלים חילוקי דיעות בקרב המשפטנים", סיפר ומתח ביקורת על הפרקליטות: "הן עינוי הדין שעבר ליברמן והן תוצאת המשפט מחייבים חשבון נפש של התביעה הכללית".

שר התחבורה ישראל כץ הצטרף אף הוא לשורת המברכים. "אני מכיר את איווט כבר 35 שנים, עוד מימי הלימודים באוניברסיטה העברית", אמר, "אני מודע ליכולתו וכישוריו ומצפה לשובו לממשלה כדי שיוכל להוסיף ולתרום למדינת ישראל בתקופה מכרעת זו".

בנט: "עינוי דין של שנים רבות מדי"

גם בנט מצפה לשובו של יו"ר ישראל ביתנו למשרד החוץ. "הזיכוי בא אחרי עינוי דין של שנים רבות מדי", אמר שר הכלכלה, "אני שמח שליברמן יחזור למשרד החוץ, שנוכל לשתף פעולה ושהוא ישוב לתרום מיכולותיו למען עם ישראל". שר השיכון אורי אריאל ממפלגתו של בנט הצטרף לרוח הדברים וציין כי חבל שיו"ר ישראל ביתנו נאלץ לחכות שנים ארוכות לצדק. "זהו עינוי דין חמור שאסור לנו כמדינה להסכים אליו ופוגע בדמוקרטיה ובזכות להליך הוגן", הבהיר.

וינרוט:
"עבר עינוי דין". ליברמן בביהמ"ש | צילום: רויטרס

שר האוצר יאיר לפיד פרסם הצהרה משלו בה הביע את תמיכתו בליברמן. "אני מברך בחום את ח"כ אביגדור ליברמן על זיכויו בבית המשפט", אמר לפיד. יו"ר ישראל ביתנו זכה למילים חמות גם מיו"ר ש"ס אריה דרעי שאמר כי הוא "שמח בשמחתו של ליברמן ומברך אותו על הזיכוי לאחר הסבל הרב שעבר בשנים האחרונות".

יחימוביץ': נותרנו עם אדם מושחת בעמדת מפתח

בזמן שבמחנה הימין בירכו, חברי כנסת בשמאל בחרו שלא להצטרף לגל התמיכה בליברמן. יו"ר האופוזיציה, שלי יחימוביץ' קראה ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, להגיש ערעור על החלטת בית המשפט. "לא ייתכן שהעובדות שתוארו לא הבשילו לכדי הליך משפטי, וההפסד כולו של הציבור שנותר עם אדם מושחת בעמדת מפתח בכירה", טענה.

גם חבר הכנסת עיסאווי פריג' ממרצ הגיב ברוח דומה וטען כי חזרתו הצפויה של ליברמן למערכת הפוליטית תכלול, לדבריו, הסתה וגזענות. "במדינה מתוקנת לא היינו צריכים לחכות לזיכוי או הרשעה על מנת שאדם שפעל בצורה בה ליברמן פעל, יפרוש מהפוליטיקה. ליברמן זוכה ברמה הפלילית, אבל הריח הציבורי היה ונותר לא נעים", אמר פריג'.  

ליברמן זוכה פה אחד - הסיקור המלא:

הכרעת הדין המלאה במשפט ליברמן 

נתניהו לליברמן: "שמח על שובך לממשלה"

ליברמן: "שמח שזה מאחוריי"

בית המשפט קבע: ליברמן זכאי