יו"ר העבודה הטילה פצצה פוליטית: בראיון לגלי צה"ל חשפה הבוקר יחימוביץ' את זהותו של השר לשעבר המעורב לכאורה בתשלום לקבלני קולות בתמורה לתמיכה בפריימריז וטענה כי מדובר בחבר המפלגה לשעבר, ח"כ עמיר פרץ. פרשת קניית הקולות החדשה נחשפה הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"לצערי הרב מאוד זה התרחש בפריימריז של מפלגת העבודה. השר הבכיר לשעבר שהוזכר בכתבה הוא עמיר פרץ, וכבר אתמול ניסחנו הודעת גינוי חריפה בשמי ובשם מזכ"ל המפלגה בה אנחנו מביעים שאט נפש מהתופעות המתוארות בכתבה", סיפרה יחימוביץ'.

"לשמחתי, חבר הכנסת שהיה מעורב בדברים לכאורה כבר אינו חבר מפלגת העבודה", אמרה יו"ר העבודה, שהוסיפה כי המועמד הנוסף שמוזכר שם הוא גיסו של פרץ, סמי שושן, שהתמודד בעבר בפריימריז של המפלגה ולא נבחר לכנסת. עם זאת, הודתה יחימוביץ' כי כל המידע בנושא מתבסס על תחקיר "ידיעות אחרונות" בלבד. "לו היה בידיי בדל של ראייה, הייתי פונה מיד למשטרה" הצהירה.

בתגובה להאשמות יחימוביץ' מיהר ח"כ פרץ למסור כי מדובר בשקר. "זו אמירה חסרת אחריות של יו"ר מפלגה שאחת התכונות שלה היא להעליל עלילות. לבה הרע של יחימוביץ' גרם לה להעלות את שמי. אני מציע לה להמתין עם השמחה לאיד", תקף פרץ.

הפרשה החדשה: תמיכה תמורת צ'קים

מהעדויות החדשות שנחשפו הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות", המגובות ברישומים, עולה חשד כי ח"כים מכהנים ושרים לשעבר - וביניהם - לכאורה - גם פרץ, היו מעורבים בתשלום לקבלני קולות - זאת בתמורה לתמיכה בפריימריז שערכה מפלגה גדולה בכנסת.

במרכז הפרשה החשדה עומד פ', שמילא תפקיד בכיר במטה הבחירות של אחד ממועמדי המפלגה לכנסת. לדבריו, הוא היה נוכח במפגשים בהם הועברו כספים לקבלני קולות בתמורה לתמיכה באותו מועמד, שלא הצליח להיכנס לכנסת לבסוף.

"הייתי לצדו כשהוא העביר כספים בתמורה לתמיכה בדיל הפוליטי שלו. נפגשנו עם קבלנים בבתי קפה ובסיום כל פגישה הוא שלח אותי להביא את פנקס הצ'קים מהרכב", העיד פ', שבבדיקת פוליגרף שנערכה לו, נמצא כי הוא דובר אמת. "במקרים רבים הייתי עד למסירת התשלום עבור התמיכה בקלפי", הוסיף פ'.

בתשובה לשאלה האם היית נוכח בכמה פעמים שבהן המועמד שילם כספים באמצעות צ'קים לקבלני קולות בפריימריז פ' השיב "כן" - ונמצא דובר אמת. כך גם כשנשאל האם היה נוכח בזמן מתן הצ'קים לקבלני קולות בנוכחות השר הבכיר לשעבר והאם היה עעד לכך שהמועמד שהעסיק אותו שילם שלר אחר לשעבר תמורת תמיכה.

שר בכיר לשעבר ידע על השוחד

הפרשה מסתעפת לאחר שפ' טען כי לפגישות של מועמד המפלגה שלא הצליח להיכנס לכנסת, התלווה גם שר בכיר לשעבר, שלטענת יחימוביץ' הוא פרץ. לדברי פ', הוא היה מעורב בדיל שבמסגרתו סוכם כי יתמכו בו בבחירות המקדימות, בנוסף למועמד שאיתו עבד פ'.

בכמה מקרים חמורים יותר, הועברו כספים נוספים לקבלני קולות בנוכחות שני שרים בכירים אחרים. גם בפגישות האלה נשלפו פנקסי הצ'קים - במתורה להבטחה לתמיכה בבחירות המקדימות. באחד המקרים, הועברו כספים אפילו ביום הפריימריז עצמו, רק כדי "להרגיע" את האנשים שהיו מעורבים ב"דיל" וחששו מהמשטרה ומחוקרים פרטיים שהופעלו מטעם המפלגה.

עוד מעיד פ' על קשרים הדוקים של המועמד שהעסיק אותו עם ראשי ערים ורשויות רבים שתמכו בו. "הוא התרברב כיצד הוא משלם לראש העיר הזה או סגן ראש העיר ההוא, שהוא מצליח לשלוט בעיריות ממש", סיפר פ'.