סרטון אנימציה חדש שמפרסמת היום לשכת ראש הממשלה מונה את הישגי ממשלת נתניהו במהלך השנה האחרונה. כמדי שנה מפרסמת הממשלה את הישגיה בחוברת קשיחה, אך השנה ניסו גישה אחרת בפרסום סרטון לאוכלוסיה רחבה יותר. בלשכת ראש הממשלה אמרו לחדשות 2 באינטרנט כי בהתייעצויות משותפות עם ראש הממשלה, הוחלט ללכת על סרטון שיופץ גם בפייסבוק של ראש הממשלה ושמסכם את כל הישגי הממשלה בדקה אחת. הסרטון נערך על ידי לשכת הפרסום הממשלתית.

אפשר להתווכח על רשימת ההישגים שמוצגת בסרטון, אבל דבר אחד בטוח: מדובר בדרך מקורית שמעבירה את המסר בקלות. בין ההישגים המוצגים בסרטון, מופיעות נקודות הזיכוי במס המוענקות להורים עובדים, שבזכותן נוספו "עוד מאות שקלים לנטו בכל חודש". גם הילדים לא קופחו, וזכו על פי הסרטון לחוק חינוך חובה מגיל 3.

"פועלים ביד חזקה ובזרוע נטויה"

עיתוי פרסום הסרטון, סמוך לערב פסח, בא גם הוא לידי ביטוי. "יציאת מצרים? עם הגדר החדשה שמוקמת בגבול הדרומי היום זה לא היה כל כך פשוט", נאמר בסרטון. גם כיפת ברזל מצאה דרכה לסרטון: "מכיוון שבכל דור ודור קמים עלינו לכלותינו, אנו פועלים ביד חזקה ובזרוע נטויה".

עוד מציג הסרטון את מצבה הטוב של ישראל מבחינה כלכלית: "הטלטלה הכלכלית בעולם פסחה עלינו: הצמיחה גבוהה, האבטלה נמוכה אז מה הפלא שדירוג האשראי עלה ל-A פלוס היוקרתי". גם ההשקעה בתשתיות בוודאי תעניין את הילדים: "השקעה של יותר מ-10 מיליארד שקלים לכבישים, רכבות ומחלפים במטרה לקרב את הגליל והגב למרכז".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק