ראשת העיר החדשה של יהוד-מונוסון בחרה לפתוח את היום הראשון בתפקיד בפלאפל של ציון בעיר. ולא סתם היא בחרה להגיע לשם. הרחוב שבו שוכן הפלאפל נחשב לאחד ממעוזי הכוח הגדולים של ראש העיר היוצא יוסי בן דוד, מעוז שנכבש מחדש על ידי המתמודדת יעלה מקליס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני חושבת שכשיש לך את הנתונים הראויים, העובדה שאת אישה יכולה להוסיף", אמרה מקליס, ראשת העיר השלישית המכהנת עכשיו בישראל, "בראייה יותר רחבה, בתור אמא שמגדלת ילדים בנושא של החינוך ודגשים יותר נשיים שמשדרגים את העשייה".

לטענתה, היתרונות של אישה בתפקיד המורכב הם "רגישות לאנשים, להתמודד עם הפרט, עם הבעיות של כל אחד, להכיל את הבעיות של כל אחד, להתייחס אליו בצורה אישית ופרטנית ולהכיל אותם".

"היא לא הועדפה בגלל שהיא אישה"

למרות העובדה שהבחירות המקומיות של שנת 2013 התהדרו ב-42 מתמודדות, אישה שזוכה בתפקיד עדיין זוכה לכתבה בטלוויזיה. כעת, מצטרפת מקליס לרשימה קצרה מדי של נשים המכהנות בתפקיד, לצד מרים פיירברג מנתניה וליזי דלריצ'י מגני תקווה.

"לא היה לזה שום משקל", אמר גבי לוי, תושב יהוד. "היא לא הועדפה בגלל שהיא אישה, היא לא נתמכה בגלל שהיא אישה. היא פשוט מועמדת טובה ואנחנו גאים בכך". "היה פה ניצחון ברור של היושר, של האהבה, השמחה ושל האור מול החושך", הוסיפה מקליס.

וכשמקליס מדברת על יושר היא קורצת לעברו של ראש העיר היוצא. הניצחון שלה אמנם היה גורף, אך רבים מוותיקי היישוב מספרים על הצבעה דווקאית נגד יוסי בן דוד שנחקר בחודשים האחרונים בחשד לעבירות שוחד ומרמה.

"נהניתי מכל רגע שהובלתי את העיר למקום שהיא נמצאת בו היום", אמר ראש העירייה היוצא, יוסי בן דוד. "אני מאחל למנצחת הרבה הצלחה בתפקיד הקשה והמורכב".

עכשיו יוצאת ראשת העיר החדשה לדרך חדשה, בעוד צעד קטן נוסף בדרך לשוויון מלא.