דוד רותם, ארכיון (צילום: חדשות 2)
ח"כ דוד רותם, ארכיון | צילום: חדשות 2

לאחר קרב מתיש שארך שעות רבות, במליאה נבחרו הערב בבחירות חשאיות נציגי הכנסת בוועדה לבחירת שופטים. הכנסת בחרה בדוד רותם מישראל ביתנו (65 קולות) ובאורי אריאל מהאיחוד הלאומי (59 קולות בעד) לנציגיה בוועדה לבחירת שופטים.

ח"כ רוני בראון המאוכזב קיבל מסרים במהלך הערב ממפלגת 'ישראל ביתנו' שנציגיה יתמכו בו, אך זכה בסופו של דבר ב-58 קולות בלבד. בד בבד, בהצבעה פחות אמוציונאלית, נבחרו לוועדה למינוי דיינים חברי הכנסת משה גפני מיהדות התורה ועתניאל שנלר מקדימה.

חבר הכנסת דוד רותם (ישראל ביתנו) ציין בשיחה לחדשות 2 באינטרנט כי הוא מסופק מהבחירה: "אני חושב שהכנסת בחרה אנשים טובים שמערכת המשפט חשובה להם ושיעשו כל מאמץ לשפר את המערכת כדי להשיב את אמון הציבור במערכת ויקבל את השרות ללא עיכובים".

במפלגת קדימה, מפלגתו של בראון, טענו כי הבחירה "מטה את האיזון העדין בוועדה". בתגובה לכך אמר רותם כי "אם קדימה טוענת את הטענה הזאת זה מאוד משונה כי לפחות חלק מבכירי קדימה כמו דליה איציק, רוני בראון או ציפי לבני אמרו לי שחלק מאנשי קדימה יצביעו עבורי, בנוגע לאורי, אף על פי שהוא מהאופוזיציה אני לא חושב שיש פסול בו".

עוד נמסר מקדימה כי "נתניהו עומד אישית מאחורי מהלך ההשתלטות על בית המשפט העליון ודריסת כל מרכיב בכללי המשחק הדמוקרטי. מסורת בת עשרות שנים נשברה הערב בכנסת באופן ציני ומכוער. הליך הבחירות, אשר נערך לאורך שנים בהסכמה ובאיזון דמוקרטי בין אופוזיציה לקואליציה, הוקרב על מזבח העסקנות הפוליטית של מר נתניהו והעדפת האינטרס הפוליטי על הממלכתי".