הבחירות המקומיות בפתח - והשטח מתחמם: מועמד לראשות העיר בית שמש הותקף מילולית ואף הושלכו לעברו חפצים - בעת סיור בחירות שערך בעיר. במטה יריבו, ראש העיר המכהן משה אבוטבול, מגנים את האלימות אך טוענים: "המועמד מתקוטט עם ילדים קטנים ומקווה לקבל דקת שידור ולהשמיץ מועמדים אחרים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בית שמש מהווה את אחת ממערכות הבחירות הסוערות יותר, וגם נחשבת לצמודה יחסית. שני המועמדים המרכזיים - אלי כהן מטעם הבית היהודי ומשה אבוטבול מטעם ש"ס - מתמודדים ראש בראש ומתחרים כמעט על כל קול.

במהלך סיור בחירות ביום שישי האחרון, בניסיון נוסף לגרוף קולות בשכונה רמת בית שמש, הנחשבת לשכונה מגוונת מבחינה דתית, סיירו אלי כהן ופמלייתו במקום. עשרות צעירים זיהו את המועמד לראשות העיר, והתנפלו לעבר רכבו ורכבי עוזריו, השליכו לעברם חוברות וניירות והניסו אותם מן השכונה בקריאות: "משה אבוטבול" ו-"תתביישו לכם!".

"ראש העיר מגנה כל סוג של אלימות"

בסביבתו של אלי כהן מסרבים להתרגש. "כל יום שישי עושים את הסיור, תמיד יש את המתח הזה, בגלל הבחירות ובגלל מסע ההסתה זה מעלה את העצבים", אומרים מקורביו. "זה פשוט לא סטרילי כמו בירושלים או תל אביב - לצערנו העניין הופך למלחמת דת. ברגע שקוראים לו שונא ישראל, ככה מתנהגים ילדים לשונא ישראל".

ממטה ראש עיריית בית שמש נמסר בתגובה: "ראש העיר משה אבוטבול מגנה כל סוג של אלימות, ובמהלך מערכת הבחירות כולל בשבוע האחרון פנה אל ציבור התושבים וביקש מהם להנמיך את גובה הלהבות, ולזכור כי לבחירות יש גם מחר".

"מיותר לציין שראש העיר לא יכול להיות מעודכן בזמן אמת בכל משחק ילדים ברחבי העיר, וחבל שאדם שרואה את עצמו מועמד לתפקיד ראש העיר לא מוצא לעצמו מה לעשות לפני הבחירות, אלא רק להתקוטט עם ילדים קטנים, בתקווה שאולי דרכם הוא יוכל לקבל דקת שידור ולהשמיץ מועמדים אחרים שפועלים בדרכי נועם".