ראש הממשלה בנימין נתניהו עם גדעון סער (צילום: Marc Israel Selle/FLASH90, חדשות)
סער ונתניהו, ארכיון | צילום: Marc Israel Selle/FLASH90, חדשות

אחרי 4 שעות של הערכת מצב, הסתיימה הערב (שני) ההתייעצות בנוכחות ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון ליברמן ובכירים נוספים במערכת הביטחון. גורם מדיני אמר בסיום הדיון שבמהלכו התקבלו "החלטות מבצעיות חשובות", אך השר לשעבר גדעון סער תקף את התנהלות מערכת הביטחון: "תגובת ישראל לשיגור פראי של יותר מ-300 רקטות על אזרחי ישראל - רפה". משדר מיוחד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

סער, שהכריז כי בכוונתו לרוץ ולהתמודד בליכוד, הוסיף וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "תגובה חלשה אינה מתכון להרגעה אלא להיפך - לחוסר שקט מתמשך. ככל שחמאס יחוש שישראל אינה מכה בו בעוצמה המתחייבת - תעוזתו תמשיך ותגבר".

יונתן אוריך, דובר הליכוד, מסר בתגובה: "אנחנו לא מתייחסים לציוצים בטוויטר ברגעים אלה שבהם ראש הממשלה נתניהו מוביל את המערכה יחד עם הרמטכ"ל וכוחות הביטחון".

צפו במבזק סיכום החדשות של סוף השבוע (צילום: חדשות)
תקיפת הטלוויזיה של חמאס בעזה | צילום: חדשות

מחר בשעה 16:00 יתכנס הקבינט המדיני ביטחוני, שם יצטרכו לקבל החלטה לאן ממשיכים אחרי הלילה הזה. לפי שעה ניתן לראות שניתן גיבוי לצה"ל ומערכת הביטחון לפעול ולהגיב על ההתקפות של החמאס.

ההנחיה שככל הנראה ניתנה לדרג הצבאי היא להנחית מהלומה משמעותית על חמאס והג'יהאד האסלאמי. צריך עדיין לראות איך יגיב חמאס למתקפה הצפויה. לפי ההערכות, צפויים מספר ימי קרב במהלכם הרעיון הוא להנחית את המהלומה ולשכנע את הצד השני להפסיק את הירי.

במקביל, צה"ל מתגבר באופן משמעותי את הכוחות במרחב עזה - לא רק הפעילות האווירית, אלא גם כוחות חי"ר ושיריון. הצבא עובד בכמה מעגלים: גם הגנה ותגבור מעגל האבטחה סביב היישובים הסמוכים לגדר - וגם ההבנה שייתכן שהמהלך האווירי לא יספיק ויש כוחות שמוכנים כבר לפעילות רגלית.