על רקע הסערה והביקורת החריפה, אייל גולן הגיע היום (שלישי) לכנסת כדי לקבל את תעודת יקיר הזמר העברי. הזמר נכנס יחד עם יו"ר שדולת הזמר העברי נאוה בוקר וכשעלה לקבל את הפרס כמה מפגינות החלו לצעוק לעברו "בושה וחרפה" המחאה על מתן הפרס לזמר. הזמר לא התרגש במיוחד מהאירוע ואמר: "לא נתייחס לרעשי הרקע". הטקס הוקדש ליוצר יגאל בשן ז"ל והמשתתפים עמדו בדקת דומיה לזכרו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

חברת הכנסת לשעבר פנינה רוזנבלום עלתה לבמה, נעמדה לצדם של ח"כ בוקר וגיבתה את הזמר. "לכל הנשים שצועקות - זה לא בסדר. הוא יצא זכאי וזה לא מגיע לו". בוקר עלתה לשיר יחד עם גולן את שירו "צליל מיתר" בטקס. הזמר לבסוף הודה לקהל ואמר: "תודה רבה לכם, תודה על התמיכה והאהבה, הפרס הזה הוא שלכם". בתגובה לקריאות נגד גולן, רבים בקהל מחאו כפיים לזמר וקראו בשמו.

המפגינות בטקס (צילום: חדשות)
המפגינות בטקס | צילום: חדשות

משפחתה של נעמי שמר ז"ל ויתרה על אות ההוקרה על רקע הענקת התעודה לאייל גולן. במצגת הטקס הוצאה תמונתה של נעמי שמר לאחר שבנה אמר שלא יגיע לקבל את התעודה. "הודענו שלא נשתתף בטקס כיוון שבשדולה לא הייתה הסכמה על מה שהוחלט לעשות (בנוגע להענקת האות לאייל גולן)", סיפרה ללי, בתה של שמר להחדשות Online. "ברגע שאין הסכמה בתוך הכנסת וזה נהיה פוליטי, ואחד מנגח את השני - אנחנו לא רוצים שאמא שלנו תהיה קשורה לזה".

"על דברים כאלה צריכה להיות הסכמה", סיכמה בתה של המשוררת. "לא צריכה להיות המולה, זה צריך להיות חגיגי. השירים של אמא שלנו מדברים לכולם, והמאבקים והפרישה של אנשים מהדבר הזה זה זה לא מתאים לנו".

אייל גולן הגיע לטקס עם נאוה בוקר (צילום: החדשות)
אייל גולן הגיע לטקס עם נאוה בוקר | צילום: החדשות

נורית הירש, אילנית ואלמנתו של אהוד מנור בשמו לא הגיעו לקבל את האות - וכך גם טמירה ירדני. יו"ר השדולה נאוה בוקר נאמה בטקס, ואמרה: "דווקא למוסיקה הישראלית העברית יש את הכוח לאחד ביננו ולהקדיש את המשותף על פני השונה - המוסיקה היא כור ההיתוך של ישראל". יו"ר הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין נעדר מהטקס. במהלך הטקס חברי הפרויקט של רביבו חלקו כבוד ליגאל בשן וביצעו מחרוזת משיריו.

השלטים שנתלו נגד הזמר (צילום: חדשות)
השלטים שנתלו נגד הזמר | צילום: חדשות

כמה פעילים תלו שלטים מחוץ לכנסת נגד הענקת התעודה לזמר. האירוע הוקדם כדי שלא יתנגש עם ההלוויה של יגאל בשן ז"ל וגם האירוע עצמו יוקדש ליוצר ששם קץ לחייו.

במהלך האירוע ישירו שירים של בשן והאירוע יהיה שקט יותר ממה שתוכנן. בוקר התייחסה למותו של בשן והודיעה כי הטקס יוקדש לו. "גדלתי על שיריו וגם בנותיי גדלו בהאזנה להופה היי ולמוזיקה הנפלאה שלו", כתבה בפייסבוק. "לכן היה לי ברור, מיד עם הגעת הבשורה הכואבת על מותו, שאת אירוע ההצדעה לזמר העברי שנקיים מחר בכנסת נקדיש לזכרו. מחר נצדיע לכבודו ולכבוד כל האמנים שיוצרים את השירים והמוזיקה שכולנו כל כך אוהבים".

שרת התרבות והספורט מירי רגב גיבתה את ההחלטה של בוקר והתקשרה לאייל גולן ובירכה אותו. "יקירי הזמר העברי, שנבחרו על ידי השדולה, מייצגים את התווים המוסיקלים של מזרח ומערב, מרכז ופריפריה", כתבה רגב שלא תוכל להגיע לטקס בפייסבוק. "אני שמחה על עמידתה האיתנה של חברתי יו"ר השדולה חברת הכנסת נאוה בוקר, לנוכח הביקורות על הבחירה להעניק לאייל גולן את האות, לה הוא ראוי".

שוברים שיאים – במותם (צילום: חדשות 2)
הטקס יוקדש ליגאל בשן ז"ל | צילום: חדשות 2

"אייל הוא אהוב הקהל", הוסיפה רגב. "יוצר מעוטר בשבחים שזכה פעמים רבות בתואר זמר השנה וזמר העשור. אייל, אני גאה בבחירה הראויה בך!".

"אייל גולן יצא חף מפשע ולעולם לא הואשם"

גם בחברת ההפקות של גולן דחו את הביקורת והביעו זעם על הקריאה לסכל את הענקת התעודה. "אנו דוחים בשאט נפש את הניסיון הנלוז של חמישה חברי כנסת להחתים 120 חברי כנסת ללא הצלחה, אלו שלא יכולים ללמד מהו מוסר וגורמים עוול לאדם חף מפשע. אייל גולן נבחר לזמר ה-70 של מדינת ישראל. בנוסף, נבחר בפעם השמינית ברציפות לזמר השנה במצעד השנתי של ישראל ושל תחנות הרדיו האזוריות.

נאווה בוקר, כנראה תישאר בחוץ (צילום: חדשות)
יו"ר השדולה. נאווה בוקר | צילום: חדשות

"אנו רק מבקשים להזכיר שלפני כ-6 שנים אייל גולן יצא חף מפשע ומעולם לא הואשם, המשטרה והפרקליטות סגרו באופן נדיר את התיק בתוך 3 חודשים בלבד והוכח שהמתלוננות העידו עדות שקר. הגיע הזמן שגם חמשת חברי הכנסת המכובדים הללו יבינו שצריך להפסיק עם הפופוליזם הזול ולהפנים שאייל גולן צח כשלג".