מסתננים במתקן חולות
מסתננים במתקן חולות | צילום: פלאש 90, חדשות

תעבור את וועדת השרים? "פסקת ההתגברות" תעלה ביום ראשון הקרוב לוועדת השרים לענייני חקיקה בכנסת. הצעת החקיקה שעוסקת בסוגיית המסתננים תאפשר לכנסת לחוקק מחדש חוק שנפסל על ידי בג"ץ ברוב של 61 חברי כנסת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"זוהי שעת המבחן של שר האוצר כחלון. כבר חודשים שהוא מושך את הממשלה שמאלה ומונע את חקיקת פסקת ההתגברות הרחבה", אמרה  יוזמת החוק, יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי מועלם. לדבריה היא מובילה את ההצעה במתכונת מצומצמת – רק לגביי המסתננים. "אני מצפה שיעמוד בהבטחותיו לתושבי דרום תל אביב", הוסיפה.

סקר פסיקת ההתגברות
סקר פסיקת ההתגברות | צילום: חדשות


כבר בחודש יוני האחרון החליטו בבית היהודי על גיבוש גרסה של פסקת ההתגברות שתחול רק על חוק המסתננים. לטענתם, לגרסה זו יש היתכנות פוליטית ממשית. שר האוצר משה כחלון והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט התנגדו נחרצות לחקיקה בנוסחה המקורי, וכחלון אף הבהיר כי במידה והיא תקודם - סיעת כולנו תצביע נגדה. בין מתנגדי היוזמה נשיאת העליון לשעבר מרים נאור שאמרה: "יש דרכים לפתור את זה. יש שלוש רשויות וצריך למצוא את האיזון ביניהן".

גם יו"ר מפלגת מרצ תקפה את היוזמה. "הבית היהודי מתכוונים למכור את ישראל בשני חלקים: גם לרמוס את בג"ץ וגם לרמוס את זכויות האדם", מסרה ח"כ תמר זנדברג. "הציניות הזאת לא רק נמוכה, אלא גם מסכנת את מדינת ישראל ומהווה תקדים מסוכן".