הפוסטר של ברקביץ' שהושחת (צילום: חדשות)
הפוסטר של ברקביץ' שהושחת | צילום: חדשות

הבחירות לראשות עיריית ירושלים עלו הבוקר (שלישי) שלב והגיעו לחציית קו אדום ובעצם להסתה נגד יו"ר תנועת התעוררות, עופר ברקוביץ', המועמד לראשות עיריית ירושלים. ברחוב שטראוס במרכז העיר השחיתו את תמונתו וציירו אותו בדמות אדולף היטלר. ברקוביץ' הגיש תלונה במשטרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השר זאב אלקין, שמשתתף גם כן במרוץ לראשות העירייה גינה את השחתת התמונה וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "הציור על השילוט של עופר ברקוביץ' הוא חרפה. אסור לדרדר את השיח למקומות כאלה. אני מגנה זאת בכל תוקף ומקווה שהמשטרה תמצא את האחראי לכך".‎

יוסי דייטש שגם מועמד לראשות העיר, הביע את סלידתו מהשחתת התמונה: "‏אני דוחה בשאט נפש כל ניסיון לגרור את הבחירות בעיר למקום של הסתה ושנאה. אין מקום לשיח כזה בירושלים".

משה ליאון אף הוא הגיב לתקרית וכתב: "אני מגנה בכל תוקף את גילוי השנאה הזה שחצה את כל הקווים האדומים. אני קורא לתושבי ירושלים - אנא שמרו על שיח הוגן ומכבד כלפי כל המועמדים. ירושלים זקוקה לאהבה ולאחדות ולא להסתה ופלגנות".

וזו לא הפעם הראשונה שבמרוץ לראשות עיר הבירה הושחתו תמונות של מתמודדים. ח"כ רחל עזריה (כולנו), שהתמודדה על ראשות העיר ופרשה, השיקה את הקמפיין שלה תחת הכותרת "תאמינו, זה אפשרי לחיות יחד". תוך כמה שעות השלטים שהודבקו על גבי אוטובוסים בעיר הושחתו על ידי קבוצת חרדים קיצונים - לעיני המצלמות.