"סכנה לביטחון הלאומי", לפיד ונתניהו | צילום: רויטרס, חדשות

יו"ר סיעת "יש עתיד" יאיר לפיד הגיב הערב (חמישי) להמלצות המשטרה להעמיד לדין את ששת החשודים בפרשת הצוללות, בהם מקורבים מאוד לראש הממשלה נתניהו. "טענתו של נתניהו שהוא לא ידע היא סכנה לביטחון הלאומי", תקף.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"יכול להיות שמדובר בקו הגנה משפטי מוצלח, אבל ברמה הלאומית זו תשובה שאי אפשר לקבל", , הוסיף לפיד. "אם נתניהו לא ידע שהאנשים הקרובים אליו ביותר מקבלים מאחורי גבו מיליוני יורו על עסקה ביטחונית רגישה שהוא אחראי עליה, אז זה לא הנתניהו שהכרנו".

לפיד התייחס בדבריו גם להאשמות רה"מ שהטענות נגדו קשורות להטיה פוליטית. "תגובת נתניהו לטענות החמורות האלה היתה, כרגיל, השמאל והשמאל, המילה 'שמאל' אינה קללה בעיני, יש פה סיפור על בטחון, על שחיתות, על החיילים שלנו, על היכולות האסטרטגיות של מדינת ישראל".

לפיד:
לפיד: "כנראה שיש לנתניהו מה להסתיר" | צילום: רויטרס, חדשות

בסוף דבריו הוסיף לפיד כי הפרשה מעיבה על מנגנוני הרכש הביטחוני של מדינת ישראל. "יש פה שאלות על כל מנגנוני הרכש הביטחוני ועל ההידרדרות של לשכת נתניהו ואיתה היכולת שלו לשלוט בפרטים. הניסיון של נתניהו להזיז לשם את הדיון רק מחזק את התחושה שיש לו מה להסתיר".

הבוקר הודיעה המשטרה כי לאחר כשנתיים של חקירה בתי 3000 היא ממליצה להעמיד לדין שישה חשודים: תא"ל (מיל') אבריאל בר יוסף, תא"ל (מיל') שי (שייקה) ברוש, אלוף (מיל') אליעזר (צ'ייני) מרום, עו"ד דוד שמרון, השר לשעבר מודי זנדברג ודוד שרן. המשטרה ציינה כי "לא נתגבשה תשתית ראייתית מספקת לביצוע עבירות" מצדו של עו"ד יצחק מולכו, מקורבו, יועצו ושליחו האישי לשעבר של ראש הממשלה.