אבנים, זיקוקים, קטטות המוניות ואלימות גואה ברחובות: פחות מחודש לבחירות המקומיות, ובחלק מהישובים הערבים הרוחות סוערות והעימותים הפוליטיים הופכים למקרי אלימות קשים בין מחנות המתמודדים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בכפר מנדא שבגליל נעצרו יותר מעשרה חשודים שהשתתפו בקטטות אלימות, זריקת אבנים וזיקוקים. אך במציאות, הרבה יותר אנשים השתתפו בפועל בקטטות האלימות, מאשר כמות האנשים שהמשטרה הצליחה לעצור.

ד"ר ראיד פתחי, תושב כפר מנדא, טוען כי המשטרה והרשויות עושות כל שביכולתם כדי לתגבר ולמנוע את האלימות, "אנחנו עושים מאמצים רבים כדי לשמור על הסדר" אמר ושיבח את כוחות הביטחון: "המשטרה משליטה פה סדר ונוכחות, אני מחזק את ידם ואת המפקדים פה בכפר".

בינתיים נשמעים קולות לעצור את ההליך הדמוקרטי ביישובים בהם האלימות משתוללת וכעת ההחלטה תלויה בשר הפנים אריה דרעי. במקביל לעלייה באלימות לקראת הבחירות, יש גם סיפורים אופטימיים: לנשים בכפרים ובישובים הערביים נמאס מהמצב, והן מחפשות להוביל את השינוי המיוחל ולמנוע מקרים נוספים של אלימות.

אחת מאותן נשים היא ויקטוריה מדלג, מורה לאנגלית מהכפר קרע, שתהיה האישה הראשונה בכפר שתתמודד מול יותר מעשרה גברים על התפקיד. "הדגש שלי הוא לא על שינוי - אני רוצה לבנות", טוענת ויקטוריה.

אישה נוספת שתנסה את מזלה מול הכוח הגברי היא מזאריב אבולל, שמתמודדת ברשימה למועצת הכפר עין מאהל: "אני רואה בעצמי כמי שנושאת מסר, שיש לה אג'נדה ואני רוצה להיות במוקד קבלת ההחלטות".