רג'א זעאתרה שמינויו לתפקיד סגן ראש העיר חיפה עורר סערה, הודיע היום (רביעי) כי הוא מוותר על המינוי ונותן למספר 2 ברשימתו, שהירה שלבי, את משרת סגנית ראש העיר. "אני לא מתנצל", אמר זעאתרה בהתייחסות לאמירות המיוחסות שלו שמהן השתמעה תמיכה בארגוני טרור. "אני מתנגד לכל פגיעה בחפים מפשע, יהודים וערבים, אבל אני יודע שבסכסוך הזה נפגעים חפים מפשע בשני הצדדים ואנחנו אומרים שלעם שנמצא תחת כיבוש יש זכות להתנגד לכיבוש בכל האמצעים הלגטימיים", אמר במסיבת עיתונאים שכינס בחיפה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

זעאתרא תקף בחריפות את ראש הממשלה נתניהו וכינה אותו "האיש המסוכן מבלפור 10". לטענתו ראש הממשלה מפחד מכך שבחיפה יהודים וערבים יחיו חיים משותפים. "מה זה הדבר הזה שמאיימים שחיפה לא תקבל תקציבים? שהשערים של הממשלה ייסגרו בפני ראש עיר שנבחרה באופן דמוקרטי? הממשלה מדברת כמו מאפיה ומאיימת כמו מאפיה - זאת דמוקרטיה?", אמר זעאתרא בזעם.

בהמשך דבריו הביע תמיכה וחיזוק בראש העיר קליש. "אני מעריך את האומץ של האישה הזאת ומאמין שנמשיך להיות בשותפות אמיצה ואמתית. אני רוצה לחזק אותה ואת העמדה שלה ואת העמידה מול לחצי הימין", אמר.

"מכבש לחצים אדיר", קליש (צילום: מאיר ואקנין, פלאש 90, חדשות)
"מכבש לחצים אדיר", קליש | צילום: מאיר ואקנין, פלאש 90, חדשות

"אני גאה במפלגה ובדרך שלי, לא הגענו לעיריית חיפה לא במנהרה של חיזבאללה ולא בטיל של חמאס, הגענו בזכות 6715 קולות של אזרחיות ואזרחים שהצביעו לי", הוסיף. "רשימה יהודית ערבית שמובילה כברר 70 שנה בעיר ובמדינה קו ברור ואמיץ של שלום אמיתי וצודק".

לפני יומיים נפגשה ראש העיר עינת קליש עם זעאתרה ודרשה ממנו להבהיר פומבית את עמדותיו - ולהצהיר אם הוא תומך בחמאס או בחיזבאללה, כמו שניתן היה להבין מהתבטאויות שלו בעבר.

קליש אמרה לזעאתרה יש "מכבש לחץ אדיר, לא רק בציבור החיפאי אלא גם במישור הארצי" - והתייחסה לאמירות של ראש הממשלה נתניהו והנשיא ריבלין בנושא. קליש הבהירה לזעאתרה שעליו לגנות את הדברים שיוחסו לו והוסיפה: "הקואליציה שלנו במצב הזה לא תחזיק שבוע".