"הצלצול הזה הוא בשביל כולנו", ריינגולט. (צילום: Kwanchai Chai-udom, shutterstock, חדשות)
חוק הפורנו ירוכך | צילום: Kwanchai Chai-udom, shutterstock, חדשות

חוק הפורנו, שעורר סערה בוועדות שעסקו בו בתקופה האחרונה בשל היעדר מידתיות, ישונה וירוכך במטרה להעביר אותו בהצבעה שככל הנראה תתקיים בשבוע הבא במליאת הכנסת. על פי ההצעה החדשה, שאותה הגישו חברי הכנסת מיקי זוהר (ליכוד) ושולי מועלם-רפאלי (הבית היהודי), ספקיות האינטרנט לא יחסמו את הגישה לפורנו באופן אוטומטי, אלא ישלחו ללקוחות הודעות ובהן יידעו אותם על האפשרות לחסום את האתרים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפי ההודעה שתישלח, הלקוחות יוכלו לבחור מתוך שלוש אופציות: סינון מלא מפורנו, סינון עם קוד שמאפשר גלישה לבגיר בלבד ואפשרות שלא להיות כלל בשירות. ההצעה מפרטת כי אם אחרי שלוש פנויות למנוי לא יתקבל מענה אזי הוא יהיה מסונן חלקית, כלומר יידרש להציג קוד באופן אוטומטי.

כמו כן, הלקוחות שביקשו שלא להיות תחת סינון כלל יקבלו פעם בשלושה חודשים הצעה חודשת לסינון.

זוהר. "הציבור הוא הריבון" (צילום: פלאש 90, חדשות)
ח"כ זוהר | צילום: פלאש 90, חדשות

בחודש שעבר התקיים עימות חריף בין חברי ועדת הכלכלה שבה דנו על חוק הפורנו ללא השינוי המוצע. החוק ספג התנגדות מגופים רבים ובהם משרד התקשורת שלא רצה לפקח על הספקיות וטען כי יש להגביר את האחריות ההורית.

זוהר, שזעם על הדיונים שהתקיימו בוועדת הכלכלה, החליט להקים ועדה מיוחדת שתעסוק בנושא, אך גם בדיונים שהתקיימו בה נשמעה התנגדות תקיפה לחוק. זו הסיבה שמועלם וזוהר החליטו לרכך את ההצעה ולהביא דווקא אותה להצבעה בכנסת.